Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mnohem šetrnější a rychlejší. Krnovská nemocnice má nový mamograf

V krnovské nemocnici slavnostně zahájili provoz zbrusu nového mamografu. Jde o jeden z nejlepších přístrojů, který je v současné době v Česku na trhu. Nemocnice si ho pořídila ze svého rozpočtu.

Krnovská nemocnice se chlubí novým špičkovým mamografem za bezmála 5 milionů korun. Nabídne mnohem větší komfort tisícům žen, které sem jezdí nejen z Bruntálu a Jesenicka, ale také z Polska.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: “Magnetická rezonance nesmí být přepych, musí být standard, stejně tak mamograf a všechny ostatní přístroje, které tady jsou. Je tady onkologické centrum, je tady spousta věcí a já jsem za to moc rád, protože přece jen tato část patří k těm odlehlým a to neznamená, že by měla být zapomenutá.”
Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: “Přístroj je obměna, protože se musí měnit co 8 let a naším cílem je, abychom toto vyšetření přiblížili všem ženám v bruntálském okrese.”

Nový mamograf je daleko šetrnější a ženy by měly chodit na vyšetření po čtyřicítce co dva roky. Samotné vyšetření trvá pouhé 3 minuty.

Ivo Šenkyřík, primář rdg oddělení: “Přístroj má lepší rozlišovací schopnost než měl předcházející a má i menší radiační dávku. Velkou výhodou tohoto přístroje je, že má přídavné zařízení pomocí kterého jsme schopni přitlačit na určité místo prsu a jsme schopni rozhodnout, jestli se jedná o lézi, nebo o náhodnou sumaci. Nedílnou součástí tohoto přístroje je tak zvané stereotaktické zařízení pomocí kterého jsme schopni cíleně provádět biopsii ložisek, nebo eventuálně zavádět lokalizační drátek před operačním výkonem.”

Nový přístroj má i lepší zobrazovací schopnosti. K dalším plánům nemocnice patří rozšíření rehabilitace, vybudování záchranky a přistávací plochy pro vrtulník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy