Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský policejní ředitel se vyjádřil k tragické nehodě v Praze, při které opilá a zdrogovaná řidička zabila policistu

Nehoda, která se stala v neděli v Praze, otřásla celým policejním sborem. 39letá řidička pod vlivem alkoholu a drog zezadu narazila do služebního vozu Policie ČR. Cestovali v něm tři policisté. Dva utrpěli zranění, jejich 32letý kolega na místě i přes resuscitaci zemřel.

Nehoda se stala v podvečer na pražské ulici 5. května. Z vyšetřování vyplývá, že se policisté po splnění úkolu vraceli zpátky do MSK. Na výpadovce z hlavního města však do jejich vozu ve vysoké rychlosti narazilo jiné auto. Policejní vůz byl po nárazu zdeformován a zaklíněného policistu museli vystříhávat hasiči. 

Lehce zraněná řidička byla zadržena. Dechová zkouška u ní prokázala více než 2 promile a orientační testy byly pozitivní na drogy. Krátce před touto nehodou měla zavinit jinou drobnější kolizi v pražských Nuslích. 

Po policejním prezidentovi Janu Švejdarovi se k nešťastné události vyjádřil i šéf policistů Moravskoslezského kraje. 

Tomáš Kužel, ředitel KŘ Policie ČR MSK: "Policista z oddělení hlavního nádraží Ostrava Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje se včera večer vracel společně s kolegy služebně z Prahy. Jízda směřována do Ostravy však skončila náhle při výjezdu z metropole tragickou dopravní nehodou. Policista se již bohužel ke své rodině, známým a kamarádům nevrátí. Nevrátí se ani ke svým kolegům, policistům, které rovněž tato událost velmi zasáhla. Řady moravskoslezské policie totiž opustil policista sloužící sice krátce, avšak který si získal svou pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlností a obětavostí jejich srdce. Rodině a všem, kteří kolegu znali, vyjadřuji upřímnou soustrast.

Tři policisty zabil v Českém Těšíně opilý podnikatel

Nehoda svým průběhem připomněla tragickou událost z října roku 2003. Místní podnikatel Zdeněk B. tehdy v noci na Jablunkovské ulici pod vlivem bezmála 2 promile alkoholu a podle znalce v rychlosti téměř 130 km/h narazil do policejního vozu, který se na silnici otáčel. Dva policisté tehdy zemřeli na místě, třetí při převozu do nemocnice. Při vyšetřování se řešilo, zda měl opilcův mercedes rozsvícená světla a zda ho mohl policista před zahájením otáčení ve zpětném zrcátku vidět. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Adroid Consulting s.r.o. - Jirny

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

JUTAN s.r.o. - pracoviště Staré Čívice

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

VM Partners Building s.r.o. - pracoviště: Kolektor Tesla Jihlava s.r.o.

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků