Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: ADRA poděkovala dobrovolníkům za pomoc v koronakrizi

V dobrovolnickém centru Adra v Ostravě před několika dny proběhla akce pro spolupracující organizace a hlavně pro dobrovolníky, kteří pomáhali lidem během koronavirové krize v Moravskoslezském kraji.

Půlka března 2020, Česko začalo bojovat s koronavirem a v úplně neznámé situaci se ocitl i Moravskoslezský kraj. Poté, co stát nařídil lidem zbytečně nevycházet ven, byla velká část seniorů doslova uvězněna doma. Pomoc jim nabídla města, obce i neziskové organizace, mezi které patří i Adra. Ta v minulých dnech poděkovala svým dobrovolníkům.

Dagmar Hoferková, vedoucí dobrovolnického centra Adra Ostrava: "Jako Adra v Ostravě jsme zapojili v pomoci hlavně seniorům, kteří byli izolováni ve svých domácnostech. S pomocí našich dobrovolníků jsme organizovali nákupy těmto seniorům, rozváželi jsme roušky. V té době jsme měli přes 150 dobrovolníků, kteří rozvezli více než 2000 roušek a nakoupili asi 350 nákupů."

Naprostá většina ze 150 dobrovolníků Adry se shoduje, že příště by klidně pomohli znovu. Mnohdy šlo o maličkosti, ale údajně to byla zkušenost k nezaplacení. Dobrovolníci Adry také například rozdávali desinfekce do základních škol.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy