Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve vyhořelém domě stále nejde elektřina ani plyn. Dvě rodiny už se do paneláku nechtějí vrátit

Elektrikáři se snaží opravit rozvody ve vyhořelém domě v Bohumíně. Z vyhořelých i promáčených bytů je totiž nutné vynosit zničené věci a z jedenáctého patra bez funkčních výtahů je to velmi náročné. Ve středu by už ale měla být elektřina v pořádku. Většina lidí zatím přespává u svých příbuzných.

Bohumínská radnice ví o dvou rodinách, které se do vyhořelého domu v Bohumíně už nechtějí vrátit. Nájemnice, která viděla celou tragédii na vlastní oči, přišla už v pondělí požádat o přidělení jiného městského bytu a vedení radnice její pohnutky pochopilo. Na místo tragédie už se nechce vracet. 

Igor Bruzl, místostarosta Bohumína: "My jsme jí dnešním dnem mimořádně přidělili byt v jiném domě v Bohumíně, začíná si nasmlouvávat služby a bude se přesouvat z tohoto domu."

O přestěhování už požádala i další rodina, která je s neštěstím spojená. I té bude vyhověno. Řešit se to bude ale až v příštím týdnu. Dům je nyní ze dvou třetin prázdný. Nejde totiž elektřina a tak většina lidí bydlí u příbuzných a několik nájemníků využívá městský penzion. Opravy domu už ale začaly a ve středu by mohla jít i elektřina.

Lumír Macura (ČSSD), místostarosta Bohumína: "Sanaci domu zajistí specializovaná firma, kterou jsme vybrali ve spolupráci s pojišťovacími makléři. Zaměřuje se na rekonstrukce objektů zasažených požárem." 
Igor Bruzl, místostarosta Bohumína: "Požárem je zničený pouze jeden byt, ostatní byty na tom patře nejde poznat, že jsou vyhořelé, ale samozřejmě je tam zápach, jsou poškozené zplodinami a jsou obtížně obyvatelné."

Pět bytů bude dlouhodobě neobyvatelných a budou se muset rekonstruovat. Město lidem nabídne dočasné bydlení v jiných domech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy