Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Skauti staví mezigenerační centrum v bývalé faře v Trnávce

Skauti z Kopřivnice a okolí se pustili do velkého projektu. Společnými silami a s pomocí sponzorů včetně Moravskoslezského kraje právě rekonstruují starou faru v Trnávce. Sloužit bude nejen skautům, ale i obyvatelům okolí, seniorům nebo spolkům.

Na začátku to byla doslova ruina. Stará fara v Trnávce se ale díky nadšení a práci skautů postupně proměňuje.

Martin Bajer, spoluiniciátor projektu: "Začali jsme tím, že jsme objížděli různá taková místa a vybírali, do které té budovy se pustíme."

Hned poté, co skauti začali s rekonstrukcí, jim ale stará budova začala odkrývat jeden problém za druhým. Od podlahy až po střechu.

Ladislav Kupčík, spoluiniciátor projektu: "Když jsem to viděl poprvé, tak se mi protočily panenky a myslel jsem si, že to nezvládneme, ale postupně už rok budujeme a začínám to věřit, že to dobudujeme. Chodí nás tady okolo třiceti, podle toho, kolik potřebujeme."

Martin Bajer, spoluiniciátor projektu: "Ze začátku nás někteří odrazovali, že je to bláznovství."

Skauti potřebují další peníze. Shání je všude možně, od firem, obcí nebo organizováním benefičních koncertů. Projekt zaujal i Moravskoslezský kraj.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "My jsme se rozhodli, že chceme tento projekt podpořit a to z jednoho prostého důvodu. Jejich nápad nebyl jen o tom upravit si svoji klubovnu, ale navázat na mezigenerační spojení, kdy chtějí, aby se v tato bývalá fara pronajímala seniorům, aby se tady odehrávaly různé akce, školení, odpočinkové akce pro rodiny."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy