Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní policisté v Moravskoslezském kraji vybrali od pátku do neděle na pokutách 282 tisíc korun

Konec prázdnin byl pro policisty ve znamení pravidelné dopravně bezpečnostní akce. Od pátku do neděle napočítali skoro 570 řidičů, kteří mají na svědomí dopravní přestupek. Nejčastěji šlo o překročení povolené rychlosti, ale 16 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu. Na pokutách se celkem vybralo přes 282 tisíc korun.

Na silnice v Moravskoslezském kraji vyrazilo od pátku do neděle přes 400 policistů.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Kontroly byly primárně zaměřeny na dodržování stanovené rychlosti, zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, držení v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení, technický stav vozidel a dále na dodržování všech ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích."

Policisté během akce od pátku do neděle zkontrolovali celkem 2 589 aut a zjistili 567 dopravních přestupků. 537 z nich vyřídili na místě pokutou, kdy vybrali přes 282 tisíc korun. Zbývající přestupky bude řešit správní řízení.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "139 řidičů překročilo povolenou rychlost jízdy a 16 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholických nápojů. Nevyhovující technický stav mělo 34 vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužilo 45 osob a nepoužití zádržného systému bylo zjištěno v 6 případech."

Jeden řidič jel bez dálniční známky a policisté zaznamenali také 5 přestupků u cyklistů, dva u motorkářů a pokutu si dokonce zasloužil i jeden chodec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy