Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeseníky jsou rájem turistů. Stezky i okruhy se nestále rozšiřují

V Jeseníkách si přijdou na své především milovníci turistiky. Jsou totiž protkané turistickými a naučnými stezkami. Nejnavštěvovanější je stezka Bílé Opavy, která vede z Karlovy Studánky na Ovčárnu a neustále se rozšiřuje i oblíbený albrechtický městský turistický okruh.

Albrechtický městský turistický okruh se každým rokem vyvíjí a doplňuje. Začíná u linhartovského zámku, je dlouhý 28 kilometrů a má 5 atraktivních cílů. Na své si na něm přijdou jak rodiny s dětmi, tak zdatní turisté.

Ivan Roller, zakladatel okruhu: “Protože tady máme například stoupání k rybníku Celňák na státní hranici až nahoru na rozhlednu. 200 metrů převýšení a nejvyšší převýšení, nejvyšší bod je ta poutní hora. Z Albrechtic to je výškových asi 300 metrů.”

Po cestě na rozhlednu Hraniční vrch jdete jednou nohou v Polsku a jednou v Česku a kdysi podle legendy tudy chodili pašeráci. Dalšími cíli jsou zřícenina Burkvíz, Dubí a pohádková stezka, která je z celého okruhu nejnavštěvovanější.

Ivan Roller, zakladatel okruhu: “Na hranici Biskupic u kapličky je začátek pohádkové stezky, která byla vybudovaná za pomocí Lesů ČR a otevřena v roce 2016.”

Pohádková stezka má celkem 11 zastavení, měří necelé dva kilometry a po cestě je plno her a soutěží.

Anketa: návštěvníci pohádkové stezky: “My jsme přijeli z Bohumína a vlastně našli jsme to na internetu. Je to nádherné, určitě.”
“Líbí se mi krteček.”
“Nejvíc se mi líbila celá ta procházka. Sice je to docela dlouhé, ale bylo to jakože moc příjemné.”
“To je úplně super pro rodiny s malýma dětmi i pro školy, protože to je naučné. Tam je plno úkolů, které my rodiče neznáme a nejsou tam správné odpovědi, takže jsme  hledali na google a našli jsme to. Teď jsme šli nazpátek a dávali jsme si úkoly, jestli si to pamatujeme. Super to je prostě.”

Nově na okruhu přibyla tři zastavení, neboli vyhlídky, ze kterých je nádherný výhled do širokého okolí.

Ivan Roller, zakladatel okruhu: “Je tady taková plošina dřevěná, je tady umístěna fotografie velkoformátová, kde jsou popsané veškeré vrcholy, které vidíme.”

Vznikla i studie rozvoje okruhu, která v letošním roce počítá se stavbou zvonice na poutní hoře, a to na památku poutního kostela.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy