Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Změny v hromadné dopravě v MSK po prázdninách

Veřejná doprava v Moravskoslezském kraji má od 30. srpna řadu změn. Kromě navrácení běžného provozu po prázdninách bylo také kvůli koronavirovým ztrátám zajistit úsporu. Část spojů kvůli tomu musela být zrušena, cestující by to ale neměli výrazně pocítit.

Pandemie Covid-19 se podepsala i na krajské dopravě. Krajský úřad uvádí výpadek příjmů v hromadné dopravě zhruba 250 milionů korun. Vedení proto muselo kvůli úsporám škrtnout asi 3,5 procenta výkonu - výsledkem má být úspora cca 35 milionů korun v rozpočtu.

Jakub Uncuka (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Redukce tří a půl procenta výkonu neznamená, že by se nějak zhoršila ta dopravní obslužnost. Skutečně škrtly se spoje tak, že lidé z menších vesnic do toho Kauflandu do města nedojedou třikrát denně, ale jen dvakrát a prostě nepojedou třeba v devět, ale v deset. Takže taková ta redukce byla."
Aleš Stejskal, jednatel společnosti KODIS: "Šetření jsme dosáhli i tím, že jsme například spojili linku z Ostravy do Orlové s linkami z Orlové do Karviné, takže vlastně z Ostravy je možno se dostat přes Orlovou dále do Doubravy. Tím pádem je třeba zajištěno přímé spojení z Ostravy do Dinoparku, což je takový vedlejší produkt této změny. Ke zlepšení dochází mezi Ostravou a Karvinou, kdy jsme zavedli zrychlené spoje v době ranní špičky, odpoledne pak zase z Ostravy do Karviné. Zrychlený spoje jede z Hranečníku a zastavuje až u obchodního domu v Karviné a ušetří oproti tomu většinou devět minut, což považujeme přínosné. Další změnou je posílení linky 920, což je linka, která spojuje Ostravu se Šumperkem přes Opavu, Bruntál, Rýmařov."

Veškeré změny v hromadné dopravě najdete na webu kodis.cz, ve vyhledávačích spojů - nebo v nové aplikace KODISu - v KODISappce.

Aleš Stejskal, jednatel společnosti KODIS: "Její jedinečnost je v tom, že na základě tohoto vyhledaného spojení dokáže prodat jízdenku v podobě QR kódu, který je i vizuálně čitelná a to za cenu nejvýhodnější, tedy za cenu, kterou bych zaplatil, kdybych jednotlivých spojích různých dopravců používal ODISku. Tímto mobilem se poté cestující prokazují."Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

DEVAMA pliz s.r.o. P

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Recruitment Partner s.r.o. - pracoviště: Kolektor Tesla Jihlava s.r.o.

od 106 Kč/hod.

Detail

ACTHERM Montážní s.r.o. - pracoviště

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků