Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské letiště je opět blíž rušnějšímu letovému provozu. Získalo novou pravidelnou nákladní linku do Německa

Významným milníkem v historii ostravského letiště se stalo uzavření smlouvy se společností UPS. Ta bude od 14. září 2020 zajišťovat 5x týdně nákladní letecké spojení mezi Ostravou a Kolínem nad Rýnem v Německu. Mošnovské letiště tak bude intenzivně odbavovat už třetí nákladní linku.

Nová linka bude pro letiště Leoše Janáčka Ostrava velmi důležitá. Nákladní letecká doprava je totiž mimo rozvoje pasažérské dopravy jednou z hlavních priorit letiště.

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava: "Vzhledem k tomu, v jaké situace se v současné době celý letecký svět díky epidemiologické situaci nachází, je pro letiště Ostrava nesmírně důležitý rozvoj nákladní dopravy. Získali jsme jednu z největších logistických společností na světě a tímto výrazně navýšíme počet přepraveného leteckého carga z letiště Ostrava."

Zavedení nové letecké linky je součástí projektu stálých investic UPS do chytré globální logistické sítě.

Ufku Akaltan, ředitel UPS pro východní Evropu: "Nové spojení Ostravy s evropským hubem UPS v Kolíně nad Rýnem umožní pozdější vyzvednutí zásilky u zákazníka, což představuje významné zlepšení pro podniky na přibližně 4700 poštovních směrovacích číslech."

Linka bude v provozu 5x týdně, od pondělí do pátku. Po příletu do Ostravy v ranních hodinách bude cargo z letadla vyloženo a rozdistribuováno zákazníkům v Moravskoslezském kraji. 

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava: "Následně v odpoledních hodinách proběhne konsolidace a nakládka carga do letadla. Letadlo pozdě večer odletí do Kolína nad Rýnem, kde bude zboží distribuováno dále do celého světa. Nákladní spoj bude provozován letounem ATR 42."

Moravskoslezský kraj navíc chystá rozšíření mošnovské průmyslové zóny. Projekt Velký Mošnov má podpořit mimo jiné provoz na letišti Leoše Janáčka, v jehož blízkosti by mělo vzniknout významné mezinárodní logistické centrum. Mohly by zde vyrůst desítky nových výrobních hal, kanceláří a dalších objektů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy