Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Děti z mateřinek v MSK vytvořily přání seniorům

Děti malují seniorům k svátku - tak se jmenuje projekt, který pod hlavičkou ministerstva práce a sociálních věcí dorazil i do Moravskoslezského kraje. Senioři dostanou přání 1. října, na svůj mezinárodní den.

Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň - název aktivity ministerstva, která mimo jiné uspořádala i tento projekt. Cíl byl úplně obyčejný, ale nesmírně potřebný - udělat radost seniorům.

Pavla Kasášová, koordinátorka projektu: "Strádali v době pandemie na jaře, ale jde o to seznámit dětské skupiny se sociálními službami, propojit je a aby vznikly mezi nimi nějaké další spolupráce a proto, aby mezigenerační aktivity mohly pokračovat, aby mohli navázat vztahy seniorské organizace s dětskými skupinami. A propojení seniorů a sociálních služeb aby trvala a nadále se rozvíjelo a mezigenerační vztahy aby rostly."
Děti seniorům vyrobily celkem 1300 přání, zapojilo se čtyřiadvacet dětských skupin z celého Moravskoslezského kraje.

účastník projektu: "Já jsem za dětskou skupinu Lvíček Oskárek Ostrava-Poruba. Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit s dětmi do této akce a že uděláme radost seniorům. My tam máme děti od jednoho do šesti let. Někteří tvořili sami, někteří se zapojili s vychovateli. Vesměs byli rádi, že můžou něco tvořit."

účastnice projektu: "Já si myslím, že naše děti těší úplně všechno, oni mají radost z každé akce, které se mohou zúčastnit. My jsme jim vysvětlili, co jsou to senioři, že je to taky čeká jednou a my máme vlastně naši dětskou skupinu, která sídlí naproti domova pro seniory a potkávám se tam s nimi dnes a denně, takže oni ví a potkáváme se tam na zahradě, tak se s nimi občas i pobavíme. S timto tedy byli úplně ztotožněni a my taky, protože je nám ctí, že jsme se mohli takové akce zúčastnit."
účastník projektu: "My tuto aktivitu vnímáme úplně s nadšením, protože senioři potřebují každé povzbuzení, které v těchto těžkých covidních dobách přicházejí a vzhledem k tomu, že i u nás je mateřská školka Slunečnice, tak ten kontakt probíhá perfektně. Babičky totiž chodí číst dětem a děti zase navštěvují nás. Takže my jsme se s radostí připojili."
účastník projektu: "Senioři z toho mají velkou radost. My u nás pořádáme akce takové zpívání ze škol, z mateřských škol nebo vánoční koncert. Jsou vždycky nadšení, protože ty děti do toho vnesou takový život, takovou tu radost. Jsou nadšení z toho."

Nahlásit chybu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail