Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novinka letošních krajských voleb: drive-in hlasování

Volby do krajských zastupitelstev a do Senátu jsou plánované na 2. a 3. října. Poslední zářijový den ale budou moci volit lidé, kteří musí dodržovat kvůli onemocnění Covid - 19 karanténu, nebo jsou v izolaci. Svůj hlas budou moci vhodit do urny na šesti místech v našem kraji. Přijet sem musí autem.

Drive-in volební stanoviště budou  pouze na jediný den, 30. září  2020 otevřena v každém okrese Moravskoslezského kraje (viz níže).  Lidé, kteří budou chtít volit, sem musí přijet autem a hlasovat přímo z vozu.  Na místě budou kromě volební komise, která bude sestavena ze zaměstnanců krajského úřadu, také příslušníci armády.       

Lidé, kteří se kvůli svému zdravotnímu stavu nebudou moci dostavit ke hlasování na drive - in stanovišti, mohou obálku s volebním lístkem vhodit do přenosné schránky. Tu si ale musí předem objednat. 

Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: „Občané, kteří z vážných důvodů nebudou moci využít hlasování ani na drive-inu, mohou nejpozději do večera 1. října telefonicky požádat o možnost volit do zvláštní přenosné volební schránky z domova.“ 

Učinit tak mohou na tel. č.  800 023 057 od 22. 9. do 1. 10. 2020,  do 20:00 hod.

DRIVE IN VOLEBNÍ STANOVIŠTĚ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI

30. 9. 2020, 7-15 hod.

Opava - Slezská nemocnice

Krnov - Sdružené zdravotnické zařízení 

Frýdek-Místek - nemocnice 

Karviná - Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj 

Nový Jičín - bývalý Telecom, Hoblíkova ul. 

Ostrava - parkoviště naproti Hl. Nádraží, Ostrava-Přívoz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy