Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z MS kraje malují pro seniory. Babičky a dědečci dostali přáníčka

V době první vlny pandemie coronaviru velmi trpěli senioři, kteří jsou v nejrůznějších sociálních zařízeních, kde nebyly povoleny návštěvy. V té době proto vznikl projekt "Děti malují seniorům k svátku, " kdy malí školáci kreslili nejrůznější obrázky a ty pak dostali důchodci. Projekt stále pokračuje a další kresby dostanou senioři už 1. října.

1. října slavíme mezinárodní den seniorů. Ti, kteří žijí v domovech a dalších sociálních zařízeních v našem kraji, čeká překvapení. Děti jim totiž nakreslily obrázky a přáníčka. 

Pavla Kasášová, koordinátorka projektu: "Projekt má název Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň a v jeho  rámci vznikla aktivita "Děti malují seniorům k svátku." Cílem bylo udělat radost seniorům."

Vedoucí dětských skupin, nebo učitelky ze škol a školek už předaly dárky organizacím, které se o seniory starají. 

Radek Beran, ředitel Domova Slunečnice, ředitel: "Tuto aktivitu přijímáme s nadšením, protože senioři potřebují každé povzbuzení." 

Jaroslav Doležel, vedoucí Charitního domu sv. Václava: "Hodně důležité je budování a propojování mezigeneračních vztahů. Některé děti nemají ve svém okolí prarodiče." 

Obrázky a přáníčka, ale nedělají radost jen seniorům, radost z nich mají i děti, které je tvoří. Dospělí jim zároveň vysvětlí, jak je důležité starat se o babičky a dědečky.

Tereza Polachová, Rodinné a komunitní centrum Chaloupka: "Naše dětí těší všechno, mají radost z každé akce. Vysvětlili jsme jim, co jsou senioři a že je to taky jednou čeká."

Pavel Cigánek, Dětská skupina Lvíček Oskárek: "Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit a udělat radost seniorům."

Přáníčka ale nedostanou jen senioři v pobytových zařízeních MS kraje, prostřednictvím sociálních služeb budou obdarováni i osamělí senioři v bytech.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy