Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž, který se těžce zranil pádem z okna v 5. patře, v nemocnici i přes snahu lékařů zemřel

Policisté vyšetřují okolnosti, za jakých v pátek odpoledne 49letý muž vypadl z okna v 5. patře na asfalt ulice. Pádem si způsobil vážná zranění, ale po celou dobu s lidmi, kteří mu začali pomáhat a následně i policisty a záchranáři mluvil. Přes snahu lékařů později zraněním podlehl.

Případ se odehrál v centru Havířova chvíli po 14. hodině. Lidé spatřili, jak z okna na ulici ve dvorku za lékárnou na Národní třídě vypadl muž a zůstal nehybně ležet. Když k němu přiběhli, zjistili, že pád na tvrdou zem jako zázrakem přežil a okamžitě volali záchrannou službu. 

Posádka záchranné služby muži poskytla první pomoc přímo na místě a následně ho převezla do ostravské fakultní nemocnice. 

Lukáš Humpl, mluvčí záchranné služby MSK: "Devětačtyřicetiletý muž byl po pádu při vědomí, zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, obou dolních končetin a nevyloučil ani další závažná zranění. Vzhledem k tomu, že se stav pacienta rychle zhoršoval, bylo jej nutno uvést do umělého spánku, zajistit do vakuové matrace, provést intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři provedli rovněž ošetření vnějších poranění a připravili muže k transportu do zdravotnického zařízení. Předán byl v traumatologickém centru FN Ostrava."

Přes snahu muže zachránit, byla způsobená zranění natolik závažná, že se ho lékařům při životě udržet nepodařilo. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Okolnosti případu jsou předmětem vyšetřování. Muž ještě v pátek odpoledne zraněním v nemocnici podlehl."

Lidé z domu tvrdí, že muž tam nebydlí a byl u někoho na návštěvě. I to policisté ověřují. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

CONTEG, spol. s r.o. - provozovna Pelhřimov

od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

PERSONALEK s.r.o. - Mstětice

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

KONTRSVAR Servis s.r.o.- Zelená 421, 294 42 Luštěnice + Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků