Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Větší podpora zdravotnictví, zastoupení dělníků v zastupitelstvu i starost o letiště. Strany a hnutí bojují o voliče

Do krajský voleb kandidují dvě desítky stran a hnutí. Například Dělnická strana sociální spravedlnosti chce do zastupitelstva, aby dělníci mohli více rozhodovat o tom, kam jdou jejich peníze. Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020 cílí na zdravotnictví a Rozumní - Petr Hanning - za spravedlnost a životní jistoty mají starost o letiště.

Současné vedení kraje nebylo špatné, ale málo investovalo do zdravotnictví. Tak vnímá situaci lídr hnutí Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020.

Miroslav Koliba, lídr Alternativy pro nezávislé kandidáty 2020: "Některé nemocnice se opravily, nicméně zdravotně sociální pomezí se potlačilo relativně málo. Teď se bude stavět nový domov sociálních služeb v Kopřivnici, nicméně sociálních lůžek, zdravotních potřebujeme posílit mnohem víc.”

Dělníci, kterých je v kraji nejvíce, by měli mít zastoupení v zastupitelstvu poměrem. To je hlavní motto Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Ján Tomeš, lídr Dělnické strany sociální spravedlnosti: "Máme jakousi povinnost vůči svým kolegům, abychom se dostali někam, kde se rozhoduje o našich daních, jak s daněmi nakládají naši zaměstnanci. Všichni úředníci jsou naši zaměstnanci, jsou placení ze státního rozpočtu, do kterého my přispíváme."

Bezpečný, soběstačný a prosperující prostor pro všechny občany. S takovým programem chtějí oslovit voliče Rozumní.

Karin Szczyrbová, lídr Rozumní - Petr Hanning - za spravedlnost a životní jistoty: "Nehodláme naše letiště v Mošnově nechat přeměnit na jakoukoliv základnu. Americkou základnu, základnu NATO a podobně. Dále hodláme aktivně řešit útlum dolů, útlum těžby v dolech OKD a hodláme se také zabývat zdravotnictvím."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy