Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Začala stavba západní části severního obchvatu Opavy

V Opavě začala stavba západní, tedy druhé části severního obchvatu města. Nový pětikilometrový úsek bude pro stavaře mnohem náročnější než předchozí.

I když se fyzicky začne nejpozději do měsíce, teď už zahájeno. Začala stavba západní části severního obchvatu Opavy. Důležitý infrastrukturní projekt, který městu uleví od tranzitní dopravy ve směru na Krnov a Bruntál. Zhruba před rokem byla dokončena východní část severního obchvatu - tedy 1600 metrů dlouhá trasa. Teď na stavaře čeká 5 kilometrů náročné stavby, dvanáctimetrové násypy a osm mostů.

Zdeněk Ludvík, výrobní náměstek Metrostav Infrastructure: “Jsou zde ocelové mosty přes řeku Opavu, v cukrovaru a v areálu cukrovaru. Jsou technicky náročné. je tady složité podloží a velký nedostatek materiálu. Takže stavba je opravdu velmi náročná.”
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Přecházíme řeku, procházíme průmyslovým areálem. Je tady defacto kilometr mostů, takže ta stavba bude velmi náročná i z hlediska těch jednotlivých technologií a postupů výstavby. Takže stavíme obchvat a věřím, že za tři roky ho zprovozníme tak, aby se ulevilo městu Opava.”

Archeologové ještě dříve, než byl původní slibovaný termín, ukončili záchranný průzkum ve Vávrovicích, kudy západní část severního obchvatu Opavy povede. Našla se zde rozsáhlá sídliště i zajímavé nálezy – třeba šperky ze zlata a z bronzu. Další komplikace by stavbu už ohrozit neměly.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Ty komplikace už by neměly nastat žádné zásadní. Samozřejmě budou tady problémy s poměrně vysokými násypy, takže mohou nastat problémy s konsolidací těchto násypů. Stavíme mostní estakády, které jsou poměrně dlouhé a náročné. Ale to jsou věci technické, které věřím, že zhotovitel zvládne. Máme tady zkušenost se zhotovitelem i na ostatních stavbách, takže z tady toho hlediska věřím, že nebude nějaký zásadní problém a ta stavba v tom harmonogramu tak, jak je nastavena dopadne, to znamená nejpozději za ty tři roky tady budeme zprovozňovat stavbu.”

Druhý úsek severního obchvatu Opavy přinese napojení na silnice I/57 a I/11 a zlepší plynulost a bezpečnost dopravy. Uleví také obyvatelům severozápadní části Opavy, kudy stále projíždí vysoký počet nákladních i osobních aut.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků