Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Správa silnic MSK pokračuje s montáží reflexních pásek

Správa silnic Moravskoslezského kraje pokračuje s montáží reflexních pásek na svodidla, stromy a na další pevné překážky na cestách v našem regionu. Na silnicích dokážou zachránit život.

Reflexní pásky, které silničáři montují na nejrůznější kritická místa na silnicích upozorňují řidiče na hrozící nebezpečí.

Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic Moravskoslezského kraje: “Ať už to jsou stromy v alejích, kde osazujeme přednostně. Nebo je také osazujeme do zatáček, pokud jsou tam svodidla, tak tam vytvářejí takový vodící prvek pro řidiče. Jsou z dálky vidět a myslím si, že z bezpečnostního hlediska usnadňují ten průjezd tím obloukem. My tady ty reflexní pásky osazujeme zejména v zimním období. I tu jejich výrobu provádíme svépomocí na nočních směnách hlavně, kdy naši řidiči nevyjíždějí, ale jsou na pracovištích. Místo toho, aby koukali z okna, tak provádějí tuto výrobu. Následně je osazujeme na vytipované úseky.”

Montáž reflexních pásek probíhá už třetím rokem. Bohužel se stává, že některé reflexní pásky za svých míst mizí.

Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic Moravskoslezského kraje: “Lidem se to velice líbí a nacházím je i na plotech kolem rodinných domků. Pokud zjistíme, že se nám nějaký ztratí, tak my samozřejmě se v nějaké dohledné době snažíme ho zase znovu osadit. I od policie na to máme pozitivní reakce, že to opravdu i ve dne je to z dálky vidět a ten řidič je upozorněn, že je tam pevná překážka. Takže to chování řidičů by mělo být tady asi trochu obezřetnější než u neoznačeného stromořadí, kde si ten řidič ani neuvědomí, že by měl přizpůsobit rychlost, že tam je úzko, že se nemusí třeba minout s autobusem a podobně.”

Během zimní sezóny, kdy si silničáři pásky vyrábějí, přibudou nové převážně na Bruntálsku a Novojičínsku. Například na Karvinsku a Frýdeckomístecku silničáři doplní ty, které z původních míst zmizely.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Česko Evropská Agentura s.r.o. - Jirny

od 18 600 Kč/měsíc

Detail

EVEREST VV s.r.o. - okres Pardubice

od 95 Kč/hod.

Detail

PRODUCTION AUTOMOTIVE spol. s r.o. - pracoviště Lipovka

od 97 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků