Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auto použil jako vražednou zbraň. Obžalovanému hrozí 20 let vězení

Neobvyklý případ pokusu o vraždu řeší Krajský soud v Ostravě. Vražednou zbraní je totiž automobil a možné oběti jsou hned tři. Obžalovaný se totiž pokusil za jízdy v Bravanticích své partnerce strhnout volant tak, aby narazili v plné rychlosti do auta jedoucího v protisměru. V tu chvíli tam jelo vozidlo se dvěma pasažéry.

V květnu 2017 cestoval 40letý Martin Majling jako spolujezdec se svou přítelkyní. Hádali se, protože se rozcházeli. Když projížděli obcí Bravantice, strhl muž řidičce volant prudce do protisměru, kde v tu chvíli projíždělo auto se dvěma lidmi. K tragédii nedošlo jen díky duchapřítomnosti ženy, která volant strhla zpátky.

Vít Legerský, státní zástupce: "Chopil se volantu, strhl jej do leva a to v situaci, kdy se jejich vozidlo pohybovalo rychlostí 80 km/h a kdy se v protisměru blížilo obdobnou rychlostí jiné vozidlo." 

Policisté případ vyšetřovali nejprve jako těžké ublížení na zdraví, ale později ho překvalifikovali na pokus o trojnásobnou vraždu.

Vít Legerský, státní zástupce: "Jednak auto je chápáno jako zbraň. Navíc nepotřebujeme nějaké speciální vědomosti, abychom si uvědomili, že náraz vozu v rychlosti 150 kilometrů v hodině do pevné překážky může skončit smrtelným zraněním posádky."

Obžalovaný vinu popírá. Tvrdí, že si nic nepamatuje a že byl opilý, ale zároveň odmítl i to, že by zasahoval do řízení.

Martin Majling, obžalovaný: "Já jsem nic neudělal, já si nic nepamatuju." 

V pátek soud vyslechne bývalou přítelkyni obžalovaného a je možné, že rovnou vynese i rozsudek. Za pokus o trojnásobnou vraždu muži hrozí 20 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy