Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zamilovaný pár chodí volit společně už 51 let

A teď vás zavedeme do Domova pro seniory Korýtko v Zábřehu, kde se tvořily fronty už před začátkem prvního volebního dne. Lidé odpočítávali minuty, kdy se konečně otevře volební místnost a budou moci odevzdat svůj hlas.

Zatímco někoho volby vůbec nezajímají “nepůjdu k volbám, jesli vůbec půjdu, nebo ne, nepůjdu letos, vůbec to nestíhám totiž, já jsem furt v práci,” jiní to berou jako společenskou událost a ještě se nestalo, aby volit nešli. Jako například senioři z Domova pro seniory Korýtko v Zábřehu.

Karel Pražák, předseda volební komise: “Lidé, kteří můžou chodit, tak už jsou nachystaní dopředu, je to pro ně taková změna v tom zaběhnutém režimu, takže se na to těší a většina lidí, kteří můžou volit, tak odvolí.”

Šárka Zubková. členka volební komise: “Berou to trošku jako společenskou záležitost, pak třeba jdou na kávu nebo na zákusek tady do bufetu a tak to prožívají zase, že se něco nového děje zde.”

Anketa: senioři z Domova Korýtko: “Jo, chodím. Jak byly malé děcka a manžel byl někde v práci, tak to se stalo, ale jinak já chodím k volbám.”

“Každé volby, jsem ještě nevynechala volby. co jsem stará, Chodím pravidelmě. Dostaneme tu pivo dostanou chlapi a my zákusek, tak jsem je lákala, aby šli všichni.”

Volit už byli i manželé Sojovi, kteří jsou spolu už 51 let a jsou stále zamilovaní. Zatímco pan František žije v Domově pro seniory Korýtko v Zábřehu, protože je upoutaný na invalidní vozík. Jeho manželka Daniela žije v bytě a pokud to jde, dennododenně ho navštěvuje.

Trantišek Soja: “Já jse stále zamilovanej, trávíme hodně času.”

Daniela Sojová: “To určitě, je to tak. Žijeme spolu tak dlouho.”

Volit spolu byli nejen včera, kdy začaly krajské volby, ale i v 18 letech, kdy už jako manžeké byli volit úplně poprvé.

František Soja: “Šli jsme spolu. Já jsem byl v komisi a ona byla taky v komisi.!

Daniela Sojová: “To už bylo v Hrabůvce, protože já tam bydlím vlastně od 18, 19 let.”

A my jim přejem, ať jsou spolu šťastní i v dalších letech.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků