Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strany a hnutí, které ve volbách neuspěly, budou pro lidi pracovat i nadále

O hlasy voličů v letošních krajských volbách usilovalo dvacet stran a hnutí. Ne všichni zřejmě překročí pětiprocentní hranici. Nás zajímalo, kde politická uskupení sledují výsledky voleb a jaký bude jejich další osud, pokud se do krajského zastupitelstva nedostanou.

Počítáme s tím, že se do zastupitelstva nedostaneme, ale museli jsme upozornit, že městům chybí útulky pro kočky kastrační program. To jsou slova lídryně Demokratické strany zelených - Za práva zvířat. Místo sledování sčítání hlasů, vyrazili ochránci do terénu.

Barbora Tocauerová, lídr Demokratické strany zelených - Za práva zvířat: "My tomu říkáme houmlestour. Je to vlastně monitoring bezdomoveckých kolonií mezi Ostravou a Karvinou. Bezdomoveckých kolonií, kde jsou zvířata. Pravidelně je kontrolujeme, budeme to odčervovat, odblešovat, pro zvířata máme spoustu krmení, konzervy, pro bezdomovce máme oblečení, spacáky na zimu a zjišťujeme, co je tam za problém. Vždy od tama nějaké zvířata odvezeme.”

Hnutí Volba pro kraj sleduje výsledek sčítání společně. A jak říká lídr Josef Krysta, nechají se překvapit.

Josef Krysta, lídr Volba pro kraj: “Každý chce vyhrát, takže to bude těžké. Jdeme do voleb poprvé, snažíme se a udělali jsme, myslím si, všechno, co jsme mohli. Dál se můžeme připravovat na další volby, které jsou za dva roky. A to už někteří naši kandidáti řekli, že by si to vyzkoušeli znovu a chtějí kandidovat.”

Hnutí Alternativa pro nezávislé kandidáty chce věřit, že pokud by neměli své zástupce v krajském zastupitelstvu, bude se nové vedení kraje dostatečně věnovat zdravotnictví a zejména pak nedostatku sociálních lůžek.

Miroslav Koliba, lídr Alternativa pro nezávislé kandidáty: "Samozřejmě zvažujeme i účast v komunálních volbách, nicméně prosadit se na politickém poli není jednoduché a wox populi jednoznačně ukáže, jak k tomu budeme přistupovat. My máme své zástupce, kteří mají zájem a včetně mě víc budovat sociálních lůžek a náš dohled nad novým vedením bude určitě silný a velký, včetně nových návrhů, které budeme podávat a máme připravené.”


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy