Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za obrovský požár lesa na Ondřejníku může nedbalost, hasiči evakuovali hosty restaurace

S velkým požárem lesa na Ondřejníku bojovalo v sobotu odpoledne sedm desítek hasičů. Za oheň může nedbalost při pálení klestí po lesní těžbě. Hasiči museli během zásahu evakuovat tři desítky hostů restaurace Roubenka Ondřejníček. Požár se naštěstí obešel bez zranění. Škoda je minimální, ale nasazení hasičů bylo nadmíru vysilující.

Kouř viditelný na kilometry daleko vyděsil v sobotu po 11. hodině obyvatele v okolí Kunčic pod Ondřejníkem. V těsné blízkosti oblíbené turistické lokality pod Ondřejníkem hořel les.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Třináct jednotek hasičů, to je nejméně 70 hasičů, zasahovalo na prudkém svahu beskydského masivu Ondřejník v katastru obce Pstruží. Přesněji na ploše po vykácení lesa, kde hořela hrabanka."

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že turistická restaurace Roubenka Ondřejníček může být v ohrožení, proto se postarali o evakuaci.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Z Ondřejníčku hasiči včas evakuovali do bezpečí 30 hostů. Dým byl přitom tak silný a hustý, že v první fázi zásahu museli hasiči použít venku dýchací techniku. I tak se požár obešel bez zranění turistů i hasičů."

Zásah byl každopádně velmi náročný, uvažovalo se i o povolání vrtulníku, ale vzhledem k silnému větru to nebylo možné.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči dostali oheň od kontrolu za dvě hodiny, další necelou hodinu jim zabralo pečlivé dohašování hrabanky. Do sobotního večera zde kontrolovaly požářiště dvě jednotky dobrovolných hasičů."

Za požár mohla nedbalost při pálení klestí po lesní těžbě. Oheň navíc podpořil právě silný vítr, který později silně cloumal i se zasahujícími hasiči. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Škoda po požáru na necelém hektaru vykácené plochy lesa je minimální, hasiči ale před ním ochránili okolní lesní porost, a především turistickou restauraci Roubenka Ondřejníček, kam oheň za velmi silných poryvů větru rychle mířil hořícím porostem. Roubenku se podařilo uchránit bez škody. Uchráněný majetek se dá podle majitele ohodnotit na několik milionů korun."

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků