Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovská nemocnice stíhá, jak se dá. S Covidem se léčí 30 lékařů a zdravotních sester

Krnovská nemocnice vyhlásila pandemický plán. Covidem 19 se už nakazily 3 desítky lékařů a zdravotních sester. Omezila proto plánované operace a přednost mají ty akutní a veškerá akutní péče.

Devět lékařů a 21 zdravotních sester krnovské nemocnice se momentálně léčí doma s covidem 19. Naštěstí mají všichni jen lehký průběh nemoci. V nemocnici proto platí přísná bezpečnostní opatření.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: “Veškerá péče probíhá za přísných hygienických podmínek. Jsou sníženy vstupy do nemocnice, každý vstup je vybaven měřením teploty a zaměstnanci mají vydávané hygienické pomůcky a ochranné pomůcky vyššího stupně.”
Petra Ježová, zdravotní sestra: “Tak samozřejmě, že se všichni bojíme, ale snažíme se chránit pomůckami, které máme k dispozici. Máme více směn, samozřejmě je plno nakaženého personálu, takže se snažíme vypomáhat jak jen to jde. Chodí k nám i holky z ostatních oddělení.”

Co se týká nakažených pacientů, těch se v nemocnici léčí celkem 27.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: “Na interní JIPce jsou pacienti, kteří musí mít podporu dýchání. Tam máme 6 pacientů, Na plicní jednotce je 21 pacientů. V záloze máme ještě ARO a ortopedické oddělení.”
Šárka Tavandzi, náměstkyně ředitele: “Epidemiologická situace se zhoršuje a proto budeme rádi, když se nám nahlásí všichni zdravotníci, kteří pracují třeba i mimo obor.”

V celém areálu nemocnice byste měli nosit řádně nasazené roušky. To znamená ani tak, ani tak.

Nemocnice také zřizuje nové odběrné místo, které se zřejmě už o víkendu otevře v prostorách bývalé lékárny.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MICROSOFT s.r.o. 002

od 23 000 Kč/měsíc

Detail

EXPONO Steelforce, a.s. - středisko Adamov

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků