Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdrogovaného řidiče nezastavil ani policejní výstřel, vzdát se nechtěl ani po dopadení

Další divoká honička policistů s gaunerem se strhla v pondělí odpoledne v centru Havířova. 40letého řidiče nezastavil ani varovný výstřel a dopaden byl až, když mu na útěku od auta začal docházet dech.

Policisté si podezřelého vozidla s ještě podezřelejším řidičem všimli zhruba v 15 hodin v Karvinské ulici.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “Když se policisté rozhodli osobní vozidlo VW Bora zastavit a řidiče zkontrolovat, ten na jejich výzvy nereagoval. Zastavil až po chvíli, kdy vyčkal, až policista k jeho vozidlu přistoupí, načež začal couvat a opětovně ujíždět. Policisté po marných výzvách použili i varovný výstřel ze služební zbraně. Ani ten ale řidiče nepřiměl zastavit.”

Osobní auto pronásledované policejními hlídkami projíždělo havířovskými ulicemi, a to i v protisměru, kdy se řidič snažil vytlačovat protijedoucí automobily. V jednom okamžiku se pronásledovaný rozhodl pronásledující policejní vůz vybrzdit, přičemž došlo ke střetu.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “Když pronásledovaný vjel do Marxovy ulice, vozidlo tam odstavil a utekl do dvorové části. Policisté ho však záhy dostihli a i přes jeho aktivní odpor zpacifikovali. Při kontrole bylo zjištěno, že jde o 40letého muže, kterému byl řidičský průkaz za předchozí prohřešky odebrán a zákaz řízení mu měl vypršet až v dubnu roku 2022. Muž se podrobil orientačním zkouškám na alkohol i návykové látky. Zatímco dechová zkouška na alkohol byla negativní, druhý test byl pozitivní na amfetaminy.”

Zadržený muž je nyní podezřelý z maření úředního rozhodnutí a řízení pod vlivem drog.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy