Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

15letý opilý klučina ujížděl policistům kradeným autem skrz chodníky i protisměrem

  • Havířov,

Do velkého maléru dostal alkohol 15letého chlapce, který ulicemi Havířova ujížděl policistům kradeným autem a jen s obrovským štěstím při divoké jízdě nikoho nezranil nebo přímo nezabil.

K neštěstí se schylovalo v pátek večer. Čerstvě 15letý výrostek si v Českém Těšíně půjčil auto od svého strýce, který o tom však neměl ani tušení. S postarší Audi 80 dojel do Havířova, kde chvíli po 23. hodině v centru upoutal pozornost strážníků.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “V křižovatce Národní a Dlouhé třídy řidič osobního vozidla zastavil na přechodu pro chodce, čehož si všimli strážníci z autohlídky městské policie. Když hlídka přijela blíže, mladík se prudce rozjel a jel ve směru k obchodnímu domu Elan, kde odbočil na Dělnickou ulici. Tam strážníci zaregistrovali, že má problémy s udržením přímého směru. Přejížděl mezi jízdními pruhy a kolem najel na obrubník u středového ostrůvku. Hlídka strážníků se rozhodla řidiče zastavit pomocí světelného a zvukového zařízení, na což ale řidič nereagoval a ještě více zrychloval, aby policistům ujel.”

Alkoholem nabuzený mládenec vjel do ulice U Stromovky, ze které okamžitě odbočil do ulice J. Wericha. Při jejím projíždění rychlou jízdou ohrozil řidiče jiného vozu vyjíždějícího z dvorové části. Při vjíždění na Hlavní třídu najel do protisměru a zpátky do správného směru se dostal po projetí chodníku na středovém pásu.

V té chvíli už strážníci žádali o podporu další autohlídky, včetně kolegů z Policie ČR. Snahou bylo řidiče zastavit dříve, než způsobí nehodu s jiným vozidlem nebo srazí chodce v té době ještě v živém centru města.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “Z Hlavní třídy odbočil vlevo na Dělnickou, přičemž ohrozil protijedoucí taxi. Dále pokračoval na Mánesovu, kde se poblíž Resslovy ulice pokusil pronásledující hlídku vyblokovat prudkým vybrzděním. Následně projel Matuškovou ulicí, ze které odbočil vlevo do protisměru na Dlouhou třídu, kde opět najel na chodník ve středovém pásu. Auto tam však narazilo do značky a zůstalo stát nepojízdné.”

V průběhu několika sekund stačil mladík zaznamenat pohled do hlavní služebních zbraní, křik policistů, aby nekladl odpor. V mžiku byl vytažen z auta, sveden na zem a spoután.

Teprve poté muži zákona zjistili s kým mají tu čest. Výrostek samozřejmě nemůže vlastnit řidičský průkaz na dané vozidlo. Před jízdou a vzhledem k přítomnosti rozpité lahve v autě je možné, že i průběhu jízdy požíval alkohol. Dechová zkouška ukázala mírně přes 2 promile.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: “případ je nadále v šetření, a to s podezřením na ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci.”BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Radomír Gruštík - pivnice Duha
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků