Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protřelý recidivista krátce po propuštění z vězení vykradl 14 chat v Beskydech. Bral hlavně jídlo, léky a oblečení

Policisté z Nošovic zadrželi recidivistu, který se přiznal k vykradení 14 rekreačních stavení v Beskydech. Pro chataře a chalupáře je to signál, aby si své objekty před zimou dobře zabezpečili.

První zadržený vykrádač rekreačních objektů je signálem pro všechny chataře a chalupáře, aby si svá stavení před jejich zazimováním dobře zabezpečili.

Chataři a chalupáři ještě letos nestačili pořádně zazimovat svá rekreační obydlí a už o ně projevují zájem vykrádači. Jednoho recidivistu přistihli policisté z Nošovic bezprostředně po vloupání. A jak se ukázalo, 58letý kriminálník má na svědomí hned 14 chat a chalup v Beskydech.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: “V průběhu kontrol policisté „narazili“ na jim dobře známého muže. Na základě místní a osobní znalosti věděli, že se jedná o důvodně podezřelého, na kterého byl vydán předchozí souhlas k zadržení pro podezření ze spáchání majetkové trestné činnosti.”

V době dopadení pachatele zhruba polovina chalupářů ještě o vykradení ani nevěděla.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: “Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Právní kvalifikace byla rozšířena také o přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání z důvodu, že byl muži mimo jiné uložen trest zákazu pobytu v okrese Frýdek-Místek na dobu 4 let, tedy platnost tohoto zákazu trvá do roku 2024.”

Protřelý recidivista byl z vězení propuštěn v polovině srpna. Místo práce si našel jednu chatu, kde se bez vědomí majitele ubytoval. Do dalších se pak vloupával, aby tam pobral jídlo, léky a oblečení. S ohledem na bohatou trestní minulost zadrženého kriminálníka se dá očekávat, že ho nyní čeká poměrně dlouhý pobyt v žaláři. Na verdikt soudu čeká v cele vazební věznice.

Policisté v té souvislosti vybízejí chataře a chalupáře, aby si své rekreační objekty před opuštěním dobře zajistili.

Lukáš Kendzior, preventista Policie ČR: “Při odchodu je nutné objekt řádně zajistit. Je vhodné kombinovat mechanické prvky zabezpečení, jako například okenice, mříže spolu s elektronickým zajištěním objektu a rovněž žádoucí je také poblíž objektu nenechávat žebřík a či nářadí, které by mohlo usnadnit násilné vniknutí do objektu. Pokud je to možné, je třeba odvézt z chaty cenné věci, například elektroniku, zahradní stroje a podobně. Pro případ odcizení si pořiďte fotodokumentaci a zaznamenejte si výrobní číslo. Je vhodné také chatu navštěvovat nepravidelně i v období takzvaně mimo sezonu, tedy i v zimě a určitou prevencí jsou i dobré sousedské vztahy. Ještě bych zmínil existenci mobilní aplikace s názvem Zabezpečte se. Obsahuje velké množství informací o možnostech zabezpečení různých objektů.”

Policisté se budou průběžným kontrolám rekreačních stavení věnovat po celou zimu. Kvalitní zabezpečení je však stále na majitelích.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků