Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj chystá lůžka pro nakažené, kteří nemohou být v sociálních zařízeních. Bude jich více, než nařizuje vláda

Moravskoslezský kraj připravuje lůžka pro osoby, které potřebují pečovatelskou službu, ale nemohou být v sociálních zařízeních, kde žijí. Některé domovy pro seniory totiž nemají možnost je izolovat. Přijímáni budou například v bílovecké nemocnici a chystá se i 80 lůžek na kolejích Vysoké školy báňské.

V pátek rozhodla vláda, že do 9. listopadu musí mít každý kraj lůžka pro lidi nakažené koronavirem ze sociálních zařízení, kde je není možné izolovat. Jde například o seniory, kteří se vracejí z nemocnic, protože se jejich zdravotní stav zlepšil, ale jsou stále nemocní. V zařízeních nemají možnost je bezpečně oddělit od zdravých klientů. Náš kraj pro ně musí zajistit 160 lůžek.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Toto máme de facto splněno v tomto týdnu.  Bílovecké nemocnici je k dispozici asi 70 lůžek, dalších 35 jich je v Domově Březiny v Petřvaldu na Karvinsku."

Dalších 80 lůžek už kraj objednal na kolejích Vysoké školy báňské v Ostravě - Porubě. Lůžka jsou už připravená a nyní se vše dolaďuje pouze formálně. 

Petra Halíková, mluvčí VŠB Ostrava: "Za námi půjdou hotelové služby, tedy ubytování, strava a pokud bude zájem i praní. Fakultní nemocnice bude zajišťovat převoz pacientů a dohled nad nimi."

S péčí o tyto osoby pomůže Český červený kříž a hlásí se také dobrovolníci. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Jsem rád, že se se nám hlásí dobrovolníci v rámci výzvy "Bo sme partyja." Je jich už 89 a budou postupně dáváni k dispozici v různých zařízeních."

V případě potřeby jsou k dispozici i státní zdravotnická zařízení jako je například Rehabilitační ústav Hrabyně nebo Lázně Karlova Studánka.  
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

AGRA Horní Dunajovice a.s.-provozovna

od 25 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

Eurotech Třešť s.r.o.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků