Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Vítkovicích vznikne velkokapacitní odběrové místo. Denně odebere až 2 tisíce vzorků

Krizový štáb Moravskoslezského kraje rozhodl o zřízení velkokapacitního odběrového místa. Vytipovány byly tři lokality v Ostravě. Po zvážení všech požadavků byla jako nejvhodnější vybrána bývalá hasičská stanice ve Vítkovicích.

Testování je jednou z cest, jak zastavit šíření koronaviru. MS kraj patří mezi regiony, kde se testuje nejvíce z celé země. Každý den je to přibližně mezi 8 - 10 tisíc osob. Tato kapacita se brzy ještě značně zvýší. Kromě navýšení kapacity stávajících míst je v plánu velkokapacitní odběrové místo. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Přibude dalších 100 odběrů v Porubě, 20 v Novém Jičíně, 20 ve Frýdku-Místku a během 7 - 10 dnů by se mělo otevřít nové odběrové místo s kapacitou až 2 tisíce odběrů za den."

Byla vytipována tři vhodná místa. První v Přívoze na ulici Wattova, dalším prověřovaným místem byl areál Centra bezpečné jízdy Libros a třetím byla bývalá podniková hasičská zbrojnice ve Vítkovicích. Po podrobnějším průzkumu byly vybrány Vítkovice. 

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: "Při výběru byla důležitá dostupnost vozidlem nebo MHD, dále, aby nedošlo ke kolapsu dopravy v případě, že tam bude 2 tisíce odběrů za den a za třetí jde to odběrové místo využít i pro pěší. Důležitá je i infrastruktura a zázemí."

Do konce týdne dají odborníci dohromady veškeré detaily pro vytvoření odběrového místa a v pondělí na zasedání krizového štábu kraje bude vše definitivně rozhodnuto. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků