Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský LOT bude létat z Ostravy do Prahy. Frekvence linky bude5 krát týdně

Z Ostravy bude znovu možné létat přímou linkou do Prahy. Postará se o to polský LOT, který už zajišťuje spojení Letiště Leoše Janáčka z Varšavou. Letadla budou létat 5 krát týdně.

Polská letecká společnost LOT zahájí provoz leteckého spojení mezi Ostravou a Prahou. Po dvou letech se tak znovu obnoví spojení, které tehdy zajišťovalo ČSA. LOT už provozuje spojení Ostravy s Varšavou a Praha bude na tyto linky navazovat.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: "Letadlo poletí z Varšavy do Ostravy a pak do Prahy a zpátky stejně. LOT nám věří. LOT si myslí, že ten náš kraj potenciál má a je to další ukázka toho, že to není tak špatné, jak se říká."

Linka Ostrava Praha je ale prý dočasná. Bude záležet na vývoji pandemie, poptávce po létání a zájmu o využití spojení do Prahy. Cena jednosměrné letenky bude kolem tisícovky, což je téměř třikrát méně, než stál let s ČSA. 

Jaromír Radkovský, ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: Předpokládáme, že do Prahy nebudou lidé cestovat jen tak za zábavou. Myslíme si, že ji budou využívat jako tzv. hub na přestup pro své další lety. Víme, že v minulosti létalo mezi Ostravou a Prahou 70 tisíc lidí ročně."

Frekvence letů bude 5 krát týdně a linka začne fungovat 11. listopadu. Za první dva dny už se prodalo 150 letenek. Letecká linka mezi Ostravou a Varšavou se rozjíždí kvůli pandemii pomalu. Letadlem pro 70 pasažérů létá průměrně kolem 10 lidí. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem, Plzeň

od 120 Kč/hod.

Detail

ATSM s.r.o. - ÚL

od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

VADO TRANS, s.r.o. - okres Pardubice

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků