Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úplatná místostarostka Komorní Lhotky vzdala mandát, ředitelské pozice v sociálním ústavu se vzdát nechce

Velmi vzrušená atmosféra panovala na zasedání zastupitelů v Komorní Lhotce. Tamní místostarostka rezignovala na svou funkci i post v zastupitelstvu. Lidé však nechápou, proč ji starosta neodvolal z funkce ředitelky sociálního ústavu, kde zmanipulovala stavební zakázku a do vlastní kapsy vzala úplatek. Pod tíhou důkazů to sama přiznala před soudem.

Místostarostka Komorní Lhotky Andrea Sztefková se mandátu zastupitele vzdala ve středu v průběhu zasedání zastupitelstva. Jak však řekla, neučinila tak kvůli svému pravomocnému odsouzení. Jako ředitelka sociálního ústavu totiž zmanipulovala veřejné zakázky a přijala úplatek. Sztefková tvrdí, že zastupitelskou nechce být proto, aby se nemusela při zasedáních potkávat s některými lidmi.

Andrea Sztefková, ředitelka ISÚ Komorní Lhotka: “Odstupuji ne z důvodu, že bych ze zákona odstoupit musela, ale proto, že bych se na zastupitelstvech musela potkávat s člověkem, kterému nejde o žádné blaho občanů nebo transparentnost, nebo o něco podobného, ale jde mu jen o pomstu a likvidaci mé osoby.”

Mandátu se vzdala až na druhý pokus, protože první rezignaci starosta nepřijal.

Ivo Sztefek (Nezávislí Godula), starosta Komorní Lhotky: “Její rezignace nesplňovala všechny náležitosti, které zákon ukládá. Bylo tam napsáno pouze, že rezignuje na funkci starosty (místostarostky, pozn. red). A toto nestačí, protože ona rezignovala na mandát zastupitele.”

V čele obecního sociálního ústavu v Komorní Lhotce tak nyní stojí ředitelka, která je pravomocně odsouzená pro zmanipulování veřejné zakázky a přijetí úplatku. Starosta ji však odvolat nehodlá.

Ivo Sztefek (Nezávislí Godula), starosta Komorní Lhotky: “Musím ji považovat jako člověka netrestaného.”
Vladimír Raszka, občan Komorní Lhotky: “Pro mne osobně je to jedno velké osobní zklamání. Zklamání v tom, že v té obci se známe, nezastírám, že si samozřejmě s vedením obce tykáme a ty vztahy jsou dlouhodobé. Proto vlastně to, že se přišlo na věci, které se v obci staly… To znamená bylo nějaké policejní vyšetřování s nějakými závěry, soud rozhodl a vynesl nějaký rozsudek. Pro mne je to jasný signál k tomu, že člověk, který je odsouzený za korupci, manipulování zakázek a přijímání úplatků, nemá ve funkcích co dělat. Myslím si, že tito lidé po včerejším zastupitelstvu ztratili svůj morální kredit.”

Starosta zaplatil za právní rozbor, který mu mohl zadarmo udělat krajský úřad.

Ivo Sztefek (Nezávislí Godula), starosta Komorní Lhotky: “Nepřemýšlel jsem o tom. Prostě jsem o tom nepřemýšlel. Musím se přiznat, že krajský úřad mě nenapadl.”

Odsouzené ředitelce stát zabavil 80 tisíc ze soukromého účtu a jako pokutu zaplatila 320 tisíc.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Nemocnice Šumperk a.s.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SINOP CB a.s. - pobočka České Budějovice

od 24 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků