Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na kolejích VŠB-TUO jsou připraveny pokoje pro pacienty s covidem, kteří nemají jinou možnost izolace

VŠB-Technická univerzita Ostrava je připravena přijmout pacienty s Covidem, kteří nepotřebují hospitalizaci v nemocnici. Na žádost MS kraje pro ně vyčlenila hned dvě patra hotelového komplexu, který je součástí kolejí. Ubytování tady najdou lidé, kteří nemají možnost jiné izolace.

Kraje musely na rozhodnutí vlády vyčlenit 80 až 160 lůžek pro lidi nakažené koronavirem, kteří potřebují pečovatelskou službu a v zařízeních sociální péče je není možné izolovat. MS kraj je nechal zřídit v bílovecké nemocnice, v Domově Březiny v Petřvaldu na Karvinsku a také na kolejích VŠB-TUO.

Tomáš Otipka, ředitel Ubytovacích služeb, VŠB-TUO: “V tuto chvíli je připraveno 80 lůžek ve dvou patrech hotelových. Jsou to takoví pacienti, kteří se o sebe postarají sami a nemají možnost se vrátit třeba domů, nebo můžou to být lidé z domovů pro seniory, kteří tady budou poslaní z důvodů nějaké karantény.”

Pokoje jsou vybaveny vším, co člověk v dnešní době potřebuje, tedy televizí, telefonem a wifi připojením.

Tomáš Otipka, ředitel Ubytovacích služeb, VŠB-TUO: “My jsme připraveni i na to, že v případě potřeby bysme ty lidi mohli zásobovat i jídlem z menzy, takže bysme jim byli schopni připravovat snídaně, obědy a večeře.”
Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: “Zatím ty kapacity jsou využívány především v Bílovci, protože je to v nemocnici. Tam je to i jednodušší z pohledu vykazování té činnosti.”

Pro pacienty s covidem VŠB-TUO vyhradila i zvláštní vstup a jeden výtah. A počítá se i se zvýšenou dezinfekcí.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Cars Technology s.r.o., Ondratice

od 17 500 Kč/měsíc

Detail

Fe Produkt, a.s.

od 21 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Moorland Corporation s.r.o. - Jirny

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků