Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do nemocnic nastoupí vojáci, v Moravskoslezském kraji jich pomůže dalších 45

Armáda vyčlenila pro Moravskoslezský kraj dalších 45 vojáků. Pomůžou primárně v sedmi krajských nemocnicích. 5 jich nastoupí také do Domova Duha v Novém Jičíně. Podle hejtmana Moravskoslezského kraje se situace kolem pandemie koronaviru opět mírně uklidňuje, přesto je třeba být stále na pozoru.

Od soboty nastoupilo prvních 5 příslušníků ze 71. mechanizovaného praporu z Hranic na Moravě do Domova Duha v Novém Jičíně. 8 vojáků ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice působí v ostravské Slunečnici již od 5. listopadu. 

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Vojáci v těchto sociálních zařízeních pomáhají personálu s logistickým zabezpečením a hospodářským chodem. Například s úklidem, dezinfekcí, přípravou stravy, praním prádla, ale také přímou péči o pacienty." 

Dalších 40 příslušníků armády bude nasazeno od pondělí 16. listopadu do sedmi zdravotnických zařízeních v Moravskoslezském kraji. Jedná se o nemocnice ve Frýdku- Místku, Havířově, Karviné, Novém Jičíně, Opavě, Ostravě a Třinci. 

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Jde o vojáky, kteří absolvovali vojenský zdravotnický kurz CLS (combat life saver), tedy rozšířený kurz první pomoci. Vojáci budou plnit úkoly pod přímým vedením stálého zdravotnického personálu. Například asistence při hygienické péči o pacienty, činnosti při zajištění stravy pacientům, dezinfekce, transport atd."

V celé České republice poskytne armáda nemocnicím od příštího týdne 400 vycvičených vojáků.

Podle hejtmana, který pravidelně informuje o situaci na sociálních sítích se situace kolem pandemie opět mírně uklidňuje, přesto je třeba být ještě stále na pozoru.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Z pohledu sedmidenní incidence na 100 tis. obyvatel snad už skutečně lze hovořit o pomalém ústupu epidemie. Stále znepokojující je procento pozitivních mezi testovanými. Také absolutní počet nakažených je stále vysoký. Dle mého názoru ještě nenastává čas k rozvolňování."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ZBIROVIA, a.s.

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků