Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Suchdole nad Odrou vybudovali nadšenci trail pro horská kola. Chtějí pořádat i závody

Náš kraj je rájem pro horskou cyklistiku a nemusíte ani vyrážet do hor. Oblíbené traily sice vznikají nejčastěji v lyžařských střediscích, ale nadšenci v Suchdole nad Odrou ukázali, že to jde i na rovině. Nová dráha pro horská kola má 4 kilometry a bude se na ní i závodit.

Cow trail tedy Kraví stezka - to je název úplně nové dráhy pro horská kola, která byla vybudována v Suchdole nad Odrou - Kletné. Je v mnoha směrech unikátní. Její převýšení je na 4 kilometrech pouhých 100 metrů, ale přesto je prý zábavná. Vybudována byla cyklistickými nadšenci bez jakýchkoliv dotací. Pomohly prý díry po kráterech bomb z války, poddolovaná krajina i kamarádův traktor. 

Radovan Šťastný, stavitel Cow trailu: "Když jsem jednou venčil psa a říkal jsem si, že by tady bylo fajn postavit nějakou tréninkovou trať, protože se věnuju dětem v Ostravě."

Cow trail přišli pokřtít i profesionální závodníci, kteří parametry stezky pochválili. Jak jinak než mlékem od krav ze zdejších pastvin.

Matěj Průdek, reprezentant ČR v MTB: "Mě se líbí, že je to namotané na jednom plácku, takže i pro trénink dětí je to dobře udělané. Obhospodaří to jeden trenér a může tady mít i 5 dětí." 

Žádný trail ale není nikdy zcela hotov a i tento se bude dále vylepšovat. Pomoci je připraven krajský úřad, který cyklistiku podporuje na všech úrovních. 

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: "Kraj podporuje nejen silniční cyklistiku, ale i tuto trailovou. V dnešní době jsem velmi rád, protože děti sedí jen u počítačů a je dobré, že po kraji vznikají taková místa." 

V příštím roce už se na Cow trailu možná pojedou i první závody Českého poháru horských kol. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy