Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velká solidarita. Lidé nosí dary FN Ostrava za intenzivní péči o pacienty s covidem

V ostravské fakultní nemocnici je momentálně hospitalizovaných asi sto pacientů s covidem, z toho 3 desítky potřebují intenzivní, nebo resuscitační péči. Lékaři a zdravotní sestry se o mě starají nepřetržitě 24 hodin denně a zatím to vypadá, že tento stav hned tak neskončí. Naštěstí se najdou lidé, kteří jejich práci ocení a jako poděkování jim vozí různé dary.

Do ostravské fakultní nemocnice přijela dodávka plná balených vod a různých potravin. Prioritně je určena zdravotníkům, kteří zachraňují životy pacientů s covidem-19. Jejich nasazení je velmi vysoké a konec pandemie v nedohlednu.

Josef Stojka, dárce: “Udělali jsme to symbolicky, aby jsme dali úctu všemu personálu, protože díky bohu, měli jsme člověka tady, který měl covid a přežil zázrakem. Byl úplně mimo života, byl ohrožený velice.”

Ostravskou fakultní nemocnici obdarovávají i ostatní příbuzní pacientů s covidem. Personálu nejčastěji nosí ovoce a sladkosti.

Vůbec prvního pacienta s covidem-19 nemocnice hospitalizovala 12. března a od té doby jejich počet postupně narůstal. 

Petra Petlachová, mluvčí FNO: “Ti zdravotníci pod takovým tím tlakem a pod tou neustálou potřebou tady tuto situaci zvládnout pracují už tak dlouhou dobu, proto je pro nás hodně důležitá ta podpora té veřejnosti, to znamená i to psychické vědomí, že na vás někdo myslí, že vás podporuje a že oceňuje tu vaši práci, kterou odvádíte.”

Nemocnice všem dárcům děkuje za jejich čas, prostředky a energii na tuto činnost. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

LKW Zlámal, s.r.o.

od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

MATEX HK s.r.o. [5]

od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků