Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba Sagapo v Bruntále je největší krajskou investiční akcí roku ve městě

Rozsáhlou transformací prochází bruntálská organizace Sagapo, která pomáhá zdravotně a mentálně postiženým lidem. Zhruba v polovině je výstavba nového uceleného komplexu, ve kterém bude po dokončení Sagapo působit. Stavba by měla být dokončena v květnu příštího roku a bude splňovat přísné ekologické požadavky.

Organizace Sagapo pomáhá potřebným v Bruntále už mnoho let. Její probíhající transformace byla nevyhnutelná.

Petr Konečný, ředitel Sagapo: „Všechny tady ty výstavby vzniky z důvodu transformace organizace Sagapo, protože původní pobytové zařízení i dílny byly v nevyhovujících podmínkách jak stavebně, tak co se týče poskytování služby.“

V novém areálu vyrostou tři rodinné domky pro osmnáct uživatelů a rovněž budova, v níž budou umístěné terapeutické dílny se vším potřeným zázemím.

Petr Konečný, ředitel Sagapo: „Dílny budou připraveny y pro kapacitu zhruba 40 až 50 klientů s tím, že jsou rozděleny do jednotlivých pracovišť.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Sagapo se svou investicí 130 milionů nám dokazuje, že tato sociální služba je velmi potřebná a já věřím, že všichni klienti ocení nové chráněné bydlení a nejenom chráněné bydlení, ale i další služby, které budou tady touto investicí podpořeny.“

Při výstavbě nového komplexu jsou využívány ty nejmodernější technologie a materiály. Budou, jak se odborně říká, tak zvaně v pasívním formátu.

Petr Konečný, ředitel,Sagapo: „Ty objekty budou, dá se říci, prošpikovány technologiemi, budou tam tepelné čerpadla, fotovoltaické elektrárny.

Dá se říci, že nový komplex Sagapa je pilotním programem enviromentálního rozvoje Moravskoslezského kraje. Z jeho rozpočtu je také celá stavba hrazena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy