Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlekaři jsou připraveni spustit vleky, ale nesmí. Zatím jen počítají ztráty

Lyžařské areály v Jeseníkách jsou na letošní sezónu připraveny. Mrazivé počasí posledních dnů provozovatelům umožnilo zasněžování a sjezdovky tak pokrývá více než půl metru technického sněhu. Vleky ale zatím kvůli vládním opatřením spustit nesmí.

V lyžařských areálech panuje nejistota. Nikdo přesně neví, kdy a za jakých hygienických podmínek budou moci provozovatelé spustit vleky. Ve hře je datum 18. prosince.

Karel Ležatka, Ski areál Kopřivná: “Připravený areál je, máme zavřeno, takže stále počítáme jen ztráty. Moc nerozumím tomu, proč třeba tramvaj může jezdit úplně nacvakaná a tady musíme řešit nějaký management front. Jenom doufám, že nepřijde opatření typu jako dezinfekce každé sedačky po každém projetí a tak dále.”

Bedřich Hrubý, Areál Ski Expres: “Vadí nám to dost, protože vidíte sami, je velký zájem lidí a bohužel tím, že nemůžeme fungovat. I my potřebujeme zpátky finance nějak.”

Boris Keka, Ski areál Myšák: “Samozřejmě to období mezi Vánoci a Silvestrem je jedním z vrcholů sezóny a pokud by v tomto období nebylo možné lyžovat, bylo by to z hlediska ekonomických výsledků celé zimy řekněme nedobré.”

Na spuštění vleků byli tady v Karlově připraveni už 27. listopadu, což by byl rekord.

Připravené sjezdovky tak dělají radost zejména dětem, které se po nich prohánějí na bobech a také skialpinistům.

Anketa: návštěvníci sjezdovek: “Chodíme pěšky nahoru a dolů, co nám zbývá.”

“Ať to nepouštějí, aspoň tu není moc lidí.”

“Nám to teda teď nevadí, protože my jsme přišli na skialpy, aby jsme si to jako vyšli, ale určitě je to jako smutné.”.

“Těšila jsem se na sníh na lyže.”

O podstatnou část prostředků lyžařské areály přišly už na konci loňské sezóny, kterou kvůli pandemii musely ukončit už v polovině března.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy