Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 7. 12. 2020

Situace se nezlepšuje, v minulém týdnu přibývalo denně 600 až 700 nakažených. Pozitivní je alespoň, že poklesl počet úmrtí. Zatím je v kraji 59 000 pozitivních případů. Koeficient reprodukce je na hodnotě 1,1. 21 % testů za posledních 7 týdnů bylo pozitivních. Aktuálně ale klesá počet testů, protože lidé už zřejmě tolik na testy nechodí.

Index rizika našeho kraje se dostal na hodnotu 66 a předpokládá se, že to číslo bude dál růst. Hospitalizovaných v nemocnici aktuálně přibývá pomalu. 76 lékařů a 584 zdravotníků je zatím mimo službu. 

Ivo Vondrák, hejtman MSK: " Chtěl bych mít lepší zprávy, než mám, ale bohužel taková je epidemie."

Začalo antigenní testování, bylo otestováno přes víkend 107 učitelů, z toho byli 2 pozitivní a bylo otestováno 37 návštěvníků domovů pro seniory, z nich byli také 2 pozitivní. Do 18.12. je k testování zaregistrováno 1 175 učitelů z 18 000. Učitelé by se proto měli sami hlásit, protože poté přijdou na řadu testy pro veřejnost na základě rezervačního systému. Stále platí zájem kraje o dobrovolníky, kteří by mohli pomáhat v sociálních a zdravotnických zařízeních.

Témata: MSK,  krizový štáb
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků