Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obce nevzdávají boj za bezplatnou dálnici z Ostravy do Frýdku-Místku, další blokáda byla v Hrabové

V boji za bezplatnou dálnici mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem nepolevíme. Říkají lidé v obcích kolem dálnice D56. Aktuálně mají za sebou další blokádu v Ostravě-Hrabové, kde v několika intervalech zastavili dopravu, aby opět dokázali, jak vytížená je cesta mimo dálnici, která vede přes jejich obce.

Menší dav lidí zablokoval v úterý po 14. hodině přechod pro chodce na okraji Ostravy u zastávky MHD Hrabová statek. Jde o zástupce 25 obcí, které sousedí s dálnicí D56, dlouhodobě volají po zrušení poplatku za jízdu po této dálnici.

Anketa protestující: 1.) "Já si myslím, že když to jde kolem Prahy, kolem Olomouce, Brna a ostatních velkých měst, tak proč by to nešlo tady?" 2.) "Je to tu přetížené hodně s těma autama a hlavně ty kamiony tu jezdí přes to, i když je to uzavřené."

Ne všichni řidič měli ale pro protest pochopení.

Anketa řidiči: 1.) "Tohle vám přijde jako nezávislému reportérovi normální? Chodit na přechodu tam a zpátky a policajt se na to dívá?" 2.) "Co na to říkám? Že chci ukončit šichtu."

I když měly blokády zhruba pětiminutové intervaly, vždy bylo vidět, že doprava je tady opravdu velmi hustá.

Igor Trávníček, starosta Ostravy-Hrabové: "Ten průjezd je tak obrovský, že těm lidem, kteří bydlí poblíž té hlavní cesty, tak jako praskají zdi, domy."

V boji za zrušení poplatku na nejkratší dvanáctikilometrové dálnici v Česku nehodlají obce polevit.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My už jsme v roce 2018 tu naši aktivitu zvyšovali, nejen dopisy, ale i osobními schůzkami, už jsme v roce 2020 a je vidět, že ministerstvo stále na naše argumenty neslyší."
Igor Trávníček, starosta Ostravy-Hrabové: "My jsme asi tak daleko, že nás není slyšet, a proto musíme asi dělat tyhle ty věci, které, já za to až nejsem tak rád, ale fakt není asi jiná možnost, než dát o sobě vědět tímto způsobem."

V létě rozjeli obce petici, kterou podepsalo během pár týdnů přes 8 tisíc lidí, ale ani ta s úředníky nehnula, vyloženě řekli, že kdo nemá na zaplacení dálniční známky, tak nemá v podstatě ani na to, aby provozoval auto.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy