Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranná akce ve vysokém silu. Muž uvnitř byl zabořený v písku až po ramena

Muže, který skončil až po ramena zabořený v písku ve vysokém silu, v pondělí dopoledne zachraňovaly tři jednotky profesionálních hasičů. Incident se stal v areálu soukromé firmy v Ostravě-Hrabové.

Stáhnout video

Na místo musel kvůli složitosti a povaze zásahu vyrazit i specializovaný tým hasičů-lezců, který přijel z Ostravy-Poruby s potřebnou lezeckou technikou. Na místě byly i jednotky ze stanic Jih a Zábřeh. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Zraněný a později i podchlazený muž ležel několik metrů pod horní kovovou plošinou až po ramena v šedě zbarveném písku s typovým označením 02. Hasiči jej začali opatrně odhrabávat, práci jim ztěžoval neustálý pohyb jemného písku. Postupně se jim podařilo kolem muže vytvořit hradbu z dřevěných desek a hranolů a odhrabat až po pás. Pomocí lanové techniky jej vytáhli v záchranných nosítkách nahoru na vnitřní horní plošinu pod střechou sila, kde byl také horní vstup zvenku po poměrně příkrých a úzkých schodech."

Podle mluvčího hasičů byl muž zraněn na noze, se záchranáři komunikoval. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Původním záměrem bylo jej dostat dolů pomocí automobilové plošiny AP 30 MB Econic/Bronto ze stanice Ostrava-Jih, šikovní hasiči jej nakonec zvládli snést dolů po schodech, kde jej předali k transportu vrtulníkem LZS. Koš automobilové plošiny snesl dolů lezeckou výbavu a nářadí. Záchrana muže zabrala hasičům téměř dvě hodiny."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy