Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena omylem vyhodila z okna téměř 170 tisíc korun, policisté jí vypátrali přes 90 tisíc zpět

Na 11. listopad roku 2020 určitě nezapomene seniorka z ulice Jugoslávská v Ostravě-Zábřehu. Omylem totiž vyhodila z okna téměř 170 tisíc korun. Policisté začali pátrat po nálezcích a dva dny před Vánocemi oznámili výsledky své práce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Do několika minut od zveřejnění v médiích jsme zaevidovali první poznatek od 36letého muže z Ostravy. Poté, co se osobně dostavil na obvodní oddělení, sdělil informace, které byly pro prověřování velmi důležité. Zjistili jsme, že ten nešťastný a osudný den pro ženu se odehrál o den později, než jsme avizovali, tedy 12. listopadu 2020. Velmi důležitou informací bylo, že peníze, které poškozená vyklepala z okna, se rozletěly do různých míst a vzhledem k větru, který v ten den byl, letěly vzduchem a dopadly na zem i v širším okolí. Na základě těchto informací a prvního výslechu jsme zjistili, že nálezce nebyl pouze jeden, ale několik."

Policii se ale nepřihlásili všichni, ani přesto, že muži zákona vyslechli desítku osob. Jejich výpovědi se přitom v určitých částech rozcházely.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Jedna žena uvedla, že při příchodu k domu viděla, jak lidí z okna natahují ruce, aby létající bankovky pochytaly a nakonec ještě vyběhli ven a začaly je sbírat, jako kdyby jim patřily. To si také pomyslela, proto jen kolem nich nevěřícně prošla. Z výslechu bylo také zjištěno, že nalezené peníze mohly být falešné, proto se daná osoba rozhodla, posbírané peníze vyhodit zpět z okna. Všichni vyslechnutí shodně uvedli, že nalezené peníze si nechtěli ponechat. Čekali, až se někdo ozve, aby je mohli vrátit."

Žena z okna omylem vyhodila téměř 170.000, vráceno zpět jí bude přes 90 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Proto stále žádáme občany, aby si uvědomili, že každá věc někomu patří a i přesto, že ji najdou ležet na zemi, má svého majitele. Nadále je případ v prověřování a stále vyhodnocujeme další stopy a poznatky."
Témata: policie,  Michalíková
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků