Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Námraza tak silná, že láme stromy v půlce. Hasiči varují řidiče na Bruntálsku

Desítky stromů a silných větví skolila silná námraza během uplynulých tří dnů na silnici č. 445 mezi Rýmařovem a městskou místní částí Stránské na Bruntálsku. Hasiči varují řidiče, aby se těmto místům raději vyhnuli.

Pády stromů, které se zřítily na silnice si vyžádaly už přes dvě desítky výjezdů profesionálních a dobrovolných hasičů. Nejkritičtější je dvoukilometrový úsek silnice č. 445, kde podle hasičů zůstávají hromady „sněhu“ z ledu a námrazy. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Když k tomu přidáme, že v této oblasti se již po tři týdny drží mlha, hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) doporučují řidičům, aby zvolili, pokud jedou z jihu, jinou trasu než kolem hradu Sovinec, třeba přes Dlouhou Loučku. Jde především o lyžaře, kteří denně vyrážejí na jesenické sjezdovky v Karlově či Kopřivné z Olomoucka, kde se kvůli covidu nemohou ubytovat."
řídící důstojník HZS MSK, Územního odboru Bruntál: „Ta námraza je tak silná, že láme nejen silné větve, ale i stromy v půlce, a ty často končí i s ledovým obalem na silnici. Zatím tady naštěstí nemáme hlášenou žádnou srážku auta se stromem či zranění osob. Nevypadá to ale, že by se situace během dneška (úterý 22.12.2020) či středy zlepšila.“
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy