Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při používání pyrotechniky na Silvestra buďte opatrní. Prostudujte si návod

Blíží se konec roku a s tím má mnoho lidí spojeny hlasité oslavy s použitím zábavné pyrotechniky. I přes varování dochází každý rok k několika zbytečným úrazům při neopatrné manipulaci a proto si pořádně přečtěte návod. Důležitý je i správný výběr místa, kde budete rachejtle odpalovat.

V letošním roce mnohá města zrušila kvůli koronaviru každoroční silvestrovské oslavy s ohňostrojem a tak se dá očekávat, že o to více budou v kurzu nejrůznější petardy, rachejtle a dělobuchy. Ty se dají běžně koupit, ale pozor! nakupujte zásadně v kamenném obchodě. 

Michal Křižák, manažer obchodu s pyrotechnikou Tarra: "Výrobky, které máme u nás v nabídce jsou samozřejmě certifikované, jsou na nich veškeré důležité informace např. o používání ve větru, nenaklánění se nad výrobek, aby nedošlo ke zranění, také platí zákaz odpalování pyrotechniky pod vlivem alkoholu a mělo by se postupovat ohleduplně vůči zvířatům."

Na pyrotechnice musí být český návod, který si pořádně prostudujte. Některé výrobky stačí postavit na zem, jiné musejí být v odpalovací trubce. To platí i pro římské svíce, které se nesmějí držet v ruce. Opatrní buďte i při výběru místa.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Měli bychom si vždy vybrat takové místo, abychom neohrozili zaparkovaná auta, túje, balkóny, nemělo by to být v blízkosti nemocnic nebo domovů pro seniory." 

při odpalování rachejtlí buďte ale nejen opatrní, měli byste být také ohleduplní k ostatním. Pozor také na pyrotechniku, která selhala. Nesnažte se ji znovu odpálit, nebo jakkoliv opravit. V návodu jsou instrukce k její likvidaci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků