Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covidem zasažený dětský domov dostal vánoční dárky od ostravské zdravotnické školy

Koronavir vší silou zasáhl Dětský domov v Řepištích na Frýdecko-Místecku. Onemocněly děti i personál. Domovu musela pomoci armáda i Vyšší odborná škola zdravotnická v Ostravě. A právě tato škola se postarala, aby měly děti pod stromečkem dárky.

Bylo to strašně náročné a bez pomoci bychom to nezvládli. To jsou slova již jedné z vyléčených vychovatelek z dětského domova v Řepištích. Covid domov doslova ochromil. Pomocnou ruku nabídla i Vyšší odborná zdravotnická škola v Ostravě, která se rovněž postarala o to, aby měly děti krásné vánoce.

Lenka Chroboczková, vychovatelka dětského domova v Řepištích: "Je to úžasné, protože díky tomu jsme neměli ani čas dětem dárky nakupovat. Byli jsme doma v karanténě. Takže jsme hrozně rádi a děti budou také velmi rády.”

Na pomoci pro domov se podílela celá škola.

Hana Hanusková, zástupkyně ředitelky Vyšší odborné zdravotnické školy Ostrava: “Takže jsme informovali naše studenty a kolegy a máme takový vnitřní pocit jako zdravotníci, že máme a musíme pomáhat. Tak jsme vytvořili sbírku, za kterou se nakoupili dětem pod stromeček nějaké dárky a napeklo se cukroví.”

Důležitou úlohu hrála i Armáda. Vojáci pomáhali s chodem domova a starostí o děti od 8. prosince.

David Fordey, četař, velitel skupiny 50: "Děti reagovaly velice dobře, řekl bych, že reagovaly jako děti. To, že má nějaké dítě hendikep a jiné dítě má jiný hendikep, tak vůbec o nic nejde.”

Dětský domov v Řepištích byl prozatím naštěstí jediný v MSK, do kterého takto nákaza pronikla.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy