Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotnickým záchranářům přes Vánoce přibylo práce. Nejčastěji vyjížděli kvůli interním onemocněním

Týmy zdravotnické záchranné služby si přes Vánoce příliš neodpočinuly. Počet výjezdů se totiž dokonce zvýšil ve srovnáním s běžnými dny. Zdravotníci nejčastěji ošetřovali pacienty s interními potížemi.

Klidné Vánoce rozhodně neměla Zdravotnická záchranná služba MS kraje. Tísňových volání přibylo o více než 20 procent. Za tři dny vyjeli záchranáři 1136 případům nejčastěji interního charakteru. Oběhové obtíže, vysoký krevní tlak, dušnost a kolapsy. Také přibylo pacientů s diabetem, ale i osoby s psychiatrickými stavy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Jedním z důvodů je každoročně několika denní uzavření ordinací praktických lékařů, ale také skutečnost, že i vážněji nemocní bývají, pokud je to možné, propuštěni na Vánoce domů z nemocnic a léčeben. Při zhoršení zdravotního stavu pak tito pacienti nebo jejich příbuzní volají záchrannou službu."

Mezi obtížemi bylo mnoho nevolností se zvracením a bolesti břicha. Posádky ošetřovaly také zraněné při úrazech – nejčastěji pádech, kterých bylo zhruba sto padesát. Zdravotníci vyjížděli také ke Covid pozitivním pacientům.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Zasahovaly u nich jak specializované týmy, kterých je v MSK pro tento účel v činnosti pět, tak i posádky z běžného provozu. Množství těchto pacientů nebylo vyšší, než činí průměr několika posledních týdnů a denně jsme tak zasahovali u 30-40 nemocných s koronavirem."

Za tyto tři dny zemřelo ještě před příjezdem sanitky 23 osob napříč nejrůznějšími diagnózami. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy