Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 30. 12. 2020

"Situace se zhoršuje, a to zásadně. Zhoršuje se v celé České republice. 2266 nových případů - to je dosud nezaznamenaný rekord, který jsme obdrželi v datech z Chytré karantény. Také velmi špatná informace je to, že téměř 50 procent provedených testů je pozitivních. Nákaza se šíří velmi agresivně a velmi rychle." Hejtman Ivo Vondrák těmito slovy uvedl brífink po středečním jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje.

I ve středu hejtman zopakoval, že krajské zdravotnictví je v kritické situaci. V nemocnicích je 848 pozitivních hospitalizovaných lidí na standardních lůžkách. 132 osob leží na jednotkách intenzivní péče a 69 lidí je na umělé plicní ventilaci.

Ivo Vondrák (ANO) hejtman Moravskoslezského kraje: "Všechno to znamená narůstající čísla a bohužel všechno to znamená nárůst vyšší než byl predikován v matematických modelech. Všechny sociální kontakty vedou k tomu, že se tato nákaza šíří. Říkám to s vědomím toho, že nás čeká Silvestr. Já bych znovu chtěl vyzvat k tomu, abychom se nezúčastňovali hromadných akcí, protože je to dneska explicitní riziko, skutečně riziko, které je zjevné. Nárůst, který zaznamenáváme, my se obáváme, že nekončí. Nezlehčujme to."

Více v záznamu tiskového brífinku.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

PNEU HNÍDEK s.r.o.

od 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociální pomoci Litoměřice, příspěvková organizace, Chráněné bydlení Litoměřice, ul. Jezuits

od 15 200 do 19 650 Kč/měsíc

Detail

Law & Order Group s.r.o.

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků