Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šestiletý chlapec se ztratil v Beskydech, záchranáři ho hledali ve složitém terénu

Šestiletého chlapce, který se v sobotu odpoledne ztratil svému otci po cestě na kopec Travný, hledali horští záchranáři. Vzhledem k věku chlapce a brzkému stmívání bojovali o čas a byli připraveni i na masivnější pátrací akci.

Chlapec se ztratil svému otci, který ho zhruba hodinu hledal sám, pak se raději obrátil na dispečink Horské služby Beskydy. 

Pavel Masopust, zasahující člen Horské služby Beskydy: „To bylo kolem půl čtvrté a zanedlouho se začalo smrákat. Vytvořili jsme proto ihned tým šesti lidí na třech terénních čtyřkolkách a začali prohledávat vrchol Travného a přilehlé cesty. Zároveň jsme se připravili na masivnější pátrací akci, kdybychom do nějaké rozumné doby nebyli úspěšní.“

Záchranná akce probíhala ve složitém terénu. Ve vrcholových partiích kopce Travný podle záchranářů totiž aktuálně leží asi 30 centimetrů, níž jsou pak zcela zledovatělé cesty. 

Pavel Masopust, zasahující člen Horské služby Beskydy: „Stále se střídají zasněžené a holé partie a to i v lese. Už jsme se chystali povolat do akce další členy a techniku, když nám ovšem oznámili z obce Morávka, že chlapec sám došel do bezpečí. Od hocha to byl velmi dobrý výkon."

Do Beskyd na poslední dny roku 2020 a první dny roku 2021 zamířilo velké množství návštěvníků. Vnímá to i horská služba, která varuje turisty, aby dbali bezpečnosti. 

Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy: "To počasí sebou nese samozřejmě nějaká rizika. Proto apeluji na turisty, aby věnovali zvýšenou pozornost bezpečí nejen svému, ale především dětí. Kdyby chlapec nebyl šikovný a někde uvízl, mohlo v tomto případě dojít k tragédii."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy