Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Ibsenova v Ostravě hrozilo uzavření kvůli plísním. Vyřešila to celková rekonstrukce

Základní škola Ibsenova v Ostravě-Přívoze je po dlouhých letech jako nová. Radnice centrálního ostravského obvodu ji nechala kompletně zrekonstruovat. Zejména sklepní prostory s šatnami byly pro děti kvůli plísním hodně nebezpečné.

Už žádné podmáčené sklepy a problémy s únikem energie. Základní škola Gebauerova, pracoviště Ibsenova v Ostravě-Přívoze prošla kompletní rekonstrukcí, díky které se změnila k nepoznání a stala se důstojným místem pro vzdělávání.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsem strašně ráda, že od dubna až do prosince se nám povedla úžasná rekonstrukce této školy, která nás stála víc než 30 milionů."

Škola úplně prokoukla. Má nová okna, zateplení a novou fasádu, která hýří krásnými barvami. 

Pokud by tato škola neprošla rekonstrukcí, hygiena by ji dřív či později zavřela, byla totiž plná plísní. Jen rekonstrukce suterénu si vyžádala téměř 5 milionů. 

David Witosz, místostarosta ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz: "Celý suterén jsme udělali tak, že je dneska suchý, jsou tady izolační látky, je tady prostě uděláno všechno, jak se sluší a patří. Není tady plíseň, bylo tady mnoho plísní. Proto děti nemohly do některých místností ani vstoupit, protože to bylo zdravotně závadné a jak tady vidíme, máme tady krásnou dílnu, ve které se teď budou moci učit." 
Radka Hanusová, ředitelka: “Celkově se podařila věc, o které jsem si vůbec nikdy nemyslela, že se podaří do takové míry."

V nových učebnách mohou děti praktikovat nejen běžnou výuku, ale také volnočasové aktivity.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy