Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Index PES je v MS kraji už pátý den na hodnotě 89. Třetí nejhorší v zemi

Pandemická situace v MS kraji patří k nejhorším v zemi. Index PES je stále nad celorepublikovým průměrem. Nehorší situace je na Bruntálsku. Samozřejmě to znamená i neustálý nárůst pacientů v nemocnicích.

Index PES zůstal v MS kraji už pátý den na stupni 89, což je o 4 body více, než je celorepublikový průměr. Horší situace je už jen v Pardubickém a Karlovarském kraji. Z okresů je na tom nejhůře Bruntálsko a naopak nejlépe Novojičínsko. Ve Fakultní nemocnici Ostrava v pondělí leželo 190 pacientů a 40 z nich potřebuje intenzivní péči. 

Petra Petlachová, mluvčí FNO: "Vedení nemocnice rozhodlo, že pro infekční pacienty otevře další oddělení s 23 lůžky. V této souvislosti byli zdravotníci požádáni, aby přerušili plánovanou dovolenou a nastoupili do práce." 

Situaci komplikuje samozřejmě i velké množství nemocných zdravotníků a mnoho je jich i v karanténě. Ve fakultní nemocnici jich chybí kolem tří set. Městská nemocnice Ostrava už předělala 6 oddělení na covid stanice. 

Andrea Vojkovská, mluvčí MNO: "V současné době pečujeme v MNO o 113 pacientů s onemocněním Covid 19. Máme k tomu 6 covid stanic a 2 jednotky intenzivní péče."

Pro nemocnice je důležitá pomoc vojáků, kteří přijeli do našeho regionu z posádek v celé zemi. 

Martin Ogořalek, mluvčí Krajské vojenské správy Ostrava: "K dnešnímu dni má AČR nasazeno MS kraji 69 vojáků v 9 nemocničních zařízeních. Jedná se o vojáky, kteří disponují rozšířeným kurzem první pomoci." 

Po celém kraji se rozjíždí očkování. Ve fakultní nemocnici, kde měli vakcínu jako první, už bylo naočkováno 650 zdravotníků a 60 rizikových pacientů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy