Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skauti přivezli do Jeseníků tradiční betlémské světlo, bohoslužby čeká omezení

Také do Jeseníků již dorazilo Betlémské světlo. Na příjezd vlaku od Olomouce čekali na nádraží v Bruntále první zájemci a samozřejmě místní skauti, kteří mají distribuci světla na starosti.

Betlémské světlo jako symbol míru a přátelství putuje z Betléma celou Evropou. Do České republiky se poprvé dostalo po sametové revoluci díky exilovým skautům z Rakouska. Tam také v roce 1986 původně tato tradice vznikla. Skautským dobrovolníkům pomáhají v jeho rozvozu po celé republice České dráhy.

Dan Rozprým, skaut: „Tak my jsme z Bruntálu a přišli jsme si pro Betlémské světlo.“

Matěj Pleva, skaut: „Můžou si přijít do domova důchodců prakticky kdykoli a do kostela po dobu mše.“

Lidé si pak mohou bezpečně Betlémské světlo odpálit a přenést domů na mnoha lokálních akcích a mnoha místech ve městech i obcích. Do Krnova si pro něj dokonce přijeli i harceři z polských Glubčic. V Bruntále to bude možné až do Štědrého dne v domově seniorů nebo v katolickém kostele v centru města.

Karel Peschke, pastorační asistent: „Bude k dispozici ve farním kostele v Bruntále po celé svátky vánoční.“

Současná epidemiologická opatření bohužel nepřejí dalším větším církevním akcím.

Karel Peschke, pastorační asistent: „Nacházíme se v omezeném režimu a omezení se týká samozřejmě i církví a bohoslužeb, může být účastníků bohoslužeb pouze do 20 procent kapacity kostela, což v našem případě dělá asi 40 lidí, co mě hodně mrzí, tak letos půlnoční mše svatá nebude, protože ani sbor zpívat nebude, nebyl schopen se sejít. Co se týče Betléma, tak to je další smutná zpráva, tyto pomínky, které jsou nastaveny nám nedovolí otevřít Betlém tak, jak bychom si přáli. Betlém bude nicméně přístupný pro účastníky bohoslužeb, kteří budou moci Betlém shlédnout po skupinkách. Chtěl bych všem popřát, aby vánoční svátky prožili v klidu, pokoji a naději, že se všechno v dobré obrátí.“

Přidáváme se k přání pana Peschkeho a přejeme všem krásné a klidné vánoční svátky.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ollero s.r.o., Ostrava

od 19 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

BEST IDEAL a.s. - OT

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

MEA Metal Applications s.r.o.

od 19 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků