Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve FNO finišují s očkováním zdravotníků proti covidu. Brzy dostanou šanci všichni zájemci

V ostravské fakultní nemocnici už je proti covidu naočkovaná třetina zdravotníků. Očkují se také chronicky nemocní pacienti a dlouhodobě nemocní z léčebny v Klokočově. Očkování pro širokou veřejnost by mělo být spuštěno v únoru.

Ostravská fakultní nemocnice obdržela další dávku vakcín proti covidu. Očkování se tak zrychluje. Všichni zdravotníci by měli být naočkovaní už do konce tohoto týdne. Očkuje se nejen na čtyřech pevných místech, ale také mobilně.

Jiří Havrlant, ředitel FNO: “Na některých klinikách dostali dávky pro své zaměstnance na pracoviště. Například gynekologie, nebo ARO, kde jsme udělali takové mobilní pracoviště. Jsou edukovaní, jak se to má dělat, takže to chceme rozšířit trošku tak, aby se to dostalo co nejdřív k těm zdravotníkům.”
Anketa: zdravotníci FNO: "Rozhodli jsme se pro očkování tak nějak hromadně, aby jsme už urychlili tu neutěšenou situaci covidovou."
“Nechápu, že někdo může mít něco proti očkování.//// Kdyby bylo na mě, já bych to dal povinně.”

Očkování zatím všichni snášejí velmi dobře.

Jiří Havrlant, ředitel FNO: “Zatím nemáme žádnou informaci, že by byla nějaká komplikace, nebo nějaká alergická reakce. Musím zaklepat.”

Od 15. ledna by měl být spuštěný rezervační systém na očkování pro seniory ve věku 80 let a více a od února by se měli začít očkovat všichni zájemci.

Jiří Havrlant, ředitel FNO: “Budeme se na tom podílet, ale chceme to vyřešit, jakmile bude dostatek dávek těch více, tak se připravuje tady očkovací centrum v rámci Ostravy. Myslím, že to má být na Výstavišti Černá louka. Tam by měli být praktičtí lékaři, hygiena”.

Evropská komise už schválila i vakcínu firmy Moderna. První dávky by mohly do Česka dorazit už koncem ledna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy