Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé vzali Beskydy i Jeseníky útokem, nebylo kde parkovat, dopravu museli řídit policisté

Tisíce lidí vyrazily v sobotu do hor. Parkoviště a příjezdové cesty v Beskydech i Jeseníkách kolabovaly pod náporem přijíždějících aut. Dopravu musela řídit policie, která vyzvala veřejnost k opatrnosti. Ve skiareálu Skalka u Ostravy dokonce kvůli náporu vybírali vstupné, majitele ale zřejmě někdo udal, že se tím může dopouštět porušování vládního nařízení a tak přijela věc řešit policie. Provozovatel se ale brání, že vybíral pouze vstupné na soukromý pozemek.

Hory po celém Česku zažily od sobotního rána obrovský nápor turistů. Ten se nevyhnul ani Beskydům a Jeseníkům. Dopoledne musela policie uzavřít příjezdovou cestu z Prostřední Bečvy na Pustevny. Parkoviště bylo kompletně zaplněné a přijíždějící auta tak zůstávala stát na cestě, kterou blokovala. Uzavřená zůstane po celý víkend, projedou po mí pouze autobusy.

Kompletně zaplněné bylo také parkoviště v Ráztoce, dlouhá fronta se stála i na lanovku.

Davy lidí zamířily také na Lysou horu. Policisté dohlíželi nejen na dopravu, ale i na dodržování vládních nařízení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Největší nápor byl v dopoledních hodinách, v současné době se parkování v kraji stabilizuje. Policisté se snaží upozorňovat návštěvníky horských oblastí na maximální dodržování hygienických opatření, aby chránili sebe i ostatní."

Zaplněny byly i skiareály v okolí Ostravy. Rodiny s dětmi vyrazily na svahy sáňkovat a bobovat. Na Skalku byla ale odpoledne přivolána policie, někomu z návštěvníků se zřejmě nelíbilo, že provozovatel tamního areálu se rozhodl vybírat vstupné, údajně 100,- korun na dítě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V tuto chvíli můžeme potvrdit, že bylo dnes přijato oznámení o možném páchání přestupkového jednání. Policisté vyjeli na místo, vše zadokumentovali a nyní se danou věcí budou dále zabývat. V případě, že by bylo prokázáno přestupkové jednání, bude věc předána k dalšímu řešení správnímu orgánu."

Provozovatel skiareálu se ale brání, že celou věc vyhodnotil ještě před zavedením se svými právníky, podle kterých se žádného porušení vládního nařízení nedopustil. Skiareály si aktuálně stěžují na velký nápor lidí, kteří jim neukázněným a špatným chováním ničí sjezdovky. 

Roman Vank, jednatel Skalka family parku: "My jsme v trvalém kontaktu s naší právní kanceláří, od které máme stanovisko, že v podstatě nic neporušujeme. Náš areál je uzavřen tak jak má být, všechny atrakce jsou uzavřeny. A co se týče toho výběru, v podstatě jsme zpoplatnili pouze vstup na soukromý pozemek, protože jsme areál, který není možné technicky uzavřít. Máme zde otevřené pouze výdajové občerstvovací okénka. Policie u nás bohužel nebyla poprvé."

Podobný nápor zažijí hory pravděpodobně i v neděli. Má být totiž opět nádherné počasí. Obec Krásná už ale ohlásila, že bude regulovat vjezd do obce.

.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy