Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sáňkovací kopec za Lunou v Ostravě-Jihu je po dvou letech konečně v provozu. Děti jsou nadšeny

Sněhová nadílka udělala radost především dětem. Zasněžené kopce využívají především k sáňkování a bobování. Na Jihu se mohou vyřádit zejména na uměle vytvořeném sáňkovacím kopci v prostoru za Lunou.

Sáňkovací kopec mezi panelovými domy za kinem Luna letos zažívá velkou premiéru. Poprvé od jeho realizace ho pokryl sníh a rodiny s dětmi se na něj jen hrnou.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Celé dva roky jsme museli počkat na uvedení do provozu našeho sáňkovacího kopce, který zvítězil v předloňském ročníku participativního rozpočtu. Bohužel poslední dvě zimy byly velice slabé na sníh. Letos teda konečně se nám ochladilo, celý kopec je krásně zasněžený a děti si ho můžou užít do sytosti.”
návštěvníci sáňkovacího kopce: “Jsme strašně rádi a vlastně tady i dojíždíme, dalo by se říct, z okolí, protože žádný jiný kopec tady není. Takže se synem, vždycky ho vyzvednu tady ze školy, jdeme si sklouznout a potom domů a o víkendu tady dojedeme."
“Je to dobrý, protože tam můžeš jet dolů a tady u toho stromu, jak jsou ty skokánky, můžeš jet dolů a pak skočit. Tak to mě baví."

Vedení radnice dokonce uvažovalo o zapůjčení sněžného děla, aby sníh vytvořilo uměle. Ani to ale kvůli mírným zimám s teplotami nad nulou nebylo možné. Každopádně se teď ukázalo, že uměle vytvořený sáňkovací kopec v participativním rozpočtu zvítězil oprávněně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy